2010 Haziran Anneleri

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan etimelo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
günaydın kızlarrrrrrrrrrr

kızlar size birkaç soru:::::::::
karnı önünde minyatür gibi kalan+karnı aşağı doğru inen+göğüs karnın arası boşluk olan varmıııııı?????

Canim ilk sounu anlamadim, ama diger ikisine gelince benim butun hamileligim boyle gecti.
Oturunca bile goguslerim hic karnima degmedi ayakta hele hiccc
iyicene one dogru egilmem gerekiyor otururken goguslerimin karnima degmesi icin.
O yuzden herkes karnin nekadar assagida dedi 6inci ayimdan beri ama sanirim karnim uzun benim o yuzden boyleyim.
Bu hafta daha bi assagi indi simdi de arada baya bosluk var.

arcii çok doğru tanımlamışsın alt değiştir emzir gazını çıkar yatağına yatır arada en fazla 1,5 saatlik bir boşluk ki bu bazen 20 dakka oluyor . Sonra yine aynılarını tekrarla.

Kızlar bu veletler acayip uzun tırnaklarla doğuyor ve eldivenlerini rahatça çıkarabiliyorlar. Dün hemşire ellerine çoraplarını geçirmemizi tavsiye etti valla kendisinden allah razı olsun çok rahat ettik şimdi yüzünü çizme riski kalktı ortadan.

Benim tombiğim memede uyuya kalıyor genelde az emiyor göğüslerim çok şişiyor bu nedenle sürekli sağma modundayım. Doktor özellikle çok dikkat etmemi söyledi sızlamaya başladığı an sağıyorum.

Benim tombiğim memede uyuya kalıyor genelde az emiyor göğüslerim çok şişiyor bu nedenle sürekli sağma modundayım. Doktor özellikle çok dikkat etmemi söyledi sızlamaya başladığı an sağıyorum.

Canim dun de sormustum da cikmistin sen hangi pompa kullaniyorsun ki?
Sana arkadasin vermisti sanirim, memnun musun pompandan?

Birde ablam bana demisti ki ilk 1 hafta kendi vucut isilarini koruyamiyorlar o yuzden sicak su torbasi koyman gerekiyor.
Ama sonra kime bunu dediysem yoo hic oyle birsey duymadim demislerdi ama sende dun ayagina koyunca rahatladigini yazmistin sanirim gercekten gerekli bisi bu?

Canım istediğin zaman gelebilirsin istersen akşam Onurla gelin gelen giden oluyor tabi ama sorun değil. Ben telin sesini kısıkta tuttuğum için birçok aramayı duymuyorum. Yoksa müsaitim.
Kocan nöbet tutmak istiyorsa kendisi tutsun sakın sen oralı olma hastene çıkışında 1 saat eğitim verdi hemşireler öyle çıktık. Özellikle bebeğin uyuduğu her an anneninde uyuması gerektiğinin altına basa basa söylediler başka türlü olmuyor hemde sütün gelmesi içinde şartmış.
tamam canım onura soleyeyım bu aksam olmazda bugunden sonrası ıcın senı ararım yada mesaj atarım.

alışkanlık yapcak diye korkuyom be archim:boink:
şimdi sakinleştim
yarın bakalım neler olucak

yıuru kuşuuummm:meri:

ay küfr edesim geliyo yıurum ha valla

yıvrum :meri::meri:

kıslar bende kacayım onu rgelmek uzeredır
masayı hazırlayım da yemekten sonra aynı olursam gıdeyım dr a

Canim dun de sormustum da cikmistin sen hangi pompa kullaniyorsun ki?
Sana arkadasin vermisti sanirim, memnun musun pompandan?

Birde ablam bana demisti ki ilk 1 hafta kendi vucut isilarini koruyamiyorlar o yuzden sicak su torbasi koyman gerekiyor.
Ama sonra kime bunu dediysem yoo hic oyle birsey duymadim demislerdi ama sende dun ayagina koyunca rahatladigini yazmistin sanirim gercekten gerekli bisi bu?

Madela kullanıyorum ama haziran analarının modeli değil madela swing ama diğer modelde aynıdır herhalde. Kendi vucut ısıarını koruyamadıkları doğru ama sıcak su torması sancıda işe yarıyor. Gaz sancısı olduğu için ben sıcak su torbası koydum. En büyük organları başları ve en önemli olan başlarını sıcak tutmak bu nedenle sürekli başlık takıyoruz.Bu arada unutuyorum sana söylemeyi hep ameliyat çıkışı doktorum banada kum torbası koydu tam 2 saat boyunca üzerimde kaldı. Dikişlerin üzerine değil daha yukarıya göbek deliğinin oraya konuluyor ben epudralli olduğum için hiçbişey hissetmedim canımı falan yakmadı

Ben çıktım kızlar Ayşe Naz uyanmadan tırnaklarımı kesmem lazım yoksa çocuğumun biryerini çizecem çok uzamışlar. Aklınıza gelen soru olursa yazın ben kaldığım sayfaya göz atarım gelince. Öptüm hepinizi çok.

Bilgin icin cok tskler canim benim, inan cok rahatliyorum sen anlattikca.
Evet zaten gobek gitsin diye degil de kani durdurmak icin koyuyorlarmis. Nasil kan aldiklarinda da biz kendimiz bastiriyorsak koca sezeryani dusun yani.
Ama epidural oldugun iyi olmus benim duydularim normal narkoz olmuslar ve ayikinca baya hissetmisler o torbayi.

Geri