Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Dün gittim muayene oldum estrofem yazdı cuma günü tekrar kontrol dedi ama estrofem piyasada yokmus ilacımı bulamadım aksama bi eczaneci arkadaş getircek insalah.. başka bi doktorda 2tane daha emriom var dondurulmuş. Ama suanki doktorum elimizdekini transfer edelim onlar kalsın yedek dedi.ama transfer olucak olan 2.gün emriosu 4hucreli hic umudum yok.
Mfk 2hafta kullandım 3yumurtam oluştu 3ü de 18mm oldu.doktor şaşırdı hatta mini tüp bebeğe göre ve bu kadar kısa sürede çok iyi sonuç dedi mfk kullandım dedim.ama biri boş biri kötü çöp sadece 1tanesi oldu oda işte 2.gün ve 4hucreli iyi değil yani.yumurta toplama işleminden sonra tekrar başladım mfk ya sanki ise yariycak gibi geliyor bana insalalh
Estrofem bende var yahu tüh.
MFK etki ettiyse tekrar toplattirsaydin yumurtalarini keske. Kullanmisken bosa gitmeyeydi yumurtalarin.
2.gün embriyo dondurma sebeplerini anlamasam da zaten 2.gün bölünme ideali 4 hücreli olmuyor mu. Daha önceden de dedigim gibi bazi doktorlar 3.gün transfer sebeplerini embriyolarin rahimde yani doğal ortamlarinda daha iyi gelisecegini düsündükleri için yapiyorlar. Senin doktor daha doğala geçmiş. Umudun neden yok ki. Zaten 4 hücreli yani normal olması gereken hücrede embriyon dondurulmuş. Bence moralini yüksek tut olacak canim.

Slm herkese ..
@Szr_ cim 29 haftalik oldum bugün tam. 1400 gr olmuş oğluşum. Annesini tekmeleyip duruyor.Ocak sonu sezeryanla dogum olacak Allah izin verirse. Darısı isteyen herkesin başına insallah.. 16 haftalik olduysan kesin cinsiyet belli olur artik. Saglikla gelsinler insallah
Maşallah,
Saglikla kucaklayin insallah oglusunuzu

Bu arada kizlar,
Daha önce de söylemistim yine söyleyeyim. Bircok ilac var bende tarihleri henüz gecmemis. Bu hafta temizlik yaparim isteyen olmazsa.
Neler var yazayim.
Estrofem 2025
Divijel 2024
Folik asit son kullanimini bulamadim o yüzden atarım.
Kortizon hap 2024
E vitamini 2023
Progesteron hap/ fitil 2023
Ultrogestan fitil 2023
Hydroprogesterone igne 2023
Progesterone iğne 2023
Isteyen olursa temizlik yapmadan bilgilendirsin lütfen..
Saglikla canlar ♥️

Estrofem bende var yahu tüh.
MFK etki ettiyse tekrar toplattirsaydin yumurtalarini keske. Kullanmisken bosa gitmeyeydi yumurtalarin.
2.gün embriyo dondurma sebeplerini anlamasam da zaten 2.gün bölünme ideali 4 hücreli olmuyor mu. Daha önceden de dedigim gibi bazi doktorlar 3.gün transfer sebeplerini embriyolarin rahimde yani doğal ortamlarinda daha iyi gelisecegini düsündükleri için yapiyorlar. Senin doktor daha doğala geçmiş. Umudun neden yok ki. Zaten 4 hücreli yani normal olması gereken hücrede embriyon dondurulmuş. Bence moralini yüksek tut olacak canim.
Canım selam toplama işlemi evet aslında bir tur daha dönseydim iyi olurdu ama bir an öncede transferimi olmak istiyorum. Aslında ben emriomun hücresine takılmadım 2.gün olması canımı sıkıyo sanki kalitesiz bir emrioyoyu boşu boşuna transfer edeceklermiş gibi hissediyorum umutsuzum maalesef

Bu arada kizlar,
Daha önce de söylemistim yine söyleyeyim. Bircok ilac var bende tarihleri henüz gecmemis. Bu hafta temizlik yaparim isteyen olmazsa.
Neler var yazayim.
Estrofem 2025
Divijel 2024
Folik asit son kullanimini bulamadim o yüzden atarım.
Kortizon hap 2024
E vitamini 2023
Progesteron hap/ fitil 2023
Ultrogestan fitil 2023
Hydroprogesterone igne 2023
Progesterone iğne 2023
Isteyen olursa temizlik yapmadan bilgilendirsin lütfen..
Saglikla canlar ♥️
Canim ben estrofemi bulmakta çok zorlanıyorum üstelik gebelik oluşursa dahi devam etmem gerekiyor o hapa onun dışında şimdilik hangilerini ekler sonrasında bilmiyorum atma istersen şimdilik

Kızlar selam , nasılsınız iyi misiniz.
@Asyam17 canım ne yaptın merak ettim.
@Eftalios kuzum yakın mı gidişin ? Hazır mı herşey.
@Zaza74 abla gittin mi ukraynaya en son gitmeyi düşünüyordun.
@Pakize0044 canım senin ne kadar kalmıştı doğuma.
@Tamaraa gelirsen kapıyı tıklat 🙂 merak ediyorum seni.
Canim benim benim durumum cok karisik gitcektik bir sürü seyler cikti adet olmayi bekliyorum ilacla hala olmadim kontrollerde hersey yolunda cok şükür hatta tiroidi bile dengeledik derken adet olursam son kontrollere gidip artik bu iskencenin bitmesini istiyorum offf varya sıkınti ustüne sıkınti kendimi sakinlestireyorum psikolojimi sağlam tutmaya çalisiyorum bazen kendime diyorum çocuk istemiyorum diyorum.sonra pisman olup yola devam diyorum ailemi cagirdim psikolojik olarak manevi olarak bana destek oluyorlar. Anlayacagin bende duygu durumlari karişik.

Geri