Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Bugün hastaneden aradılar . 3 tanesi 3. Gün olarak dondurulmuş.
İlk toplamada 3 tane 7,8 ve 10 hücreli olarak 3. Gün embriyoları donduruldu.
İkinci toplamada yine 3 tane 6,8,8 hücreli olarak donduruldu.
Acaba bu son toplamadakileri mi transfer ettirsem.
Hücre sayılarına göre mi bakmam lazım.
Bilgisi olan var mı

Bende Prof Dr Ateş Karateke de cikolata kisti ameliyati oldum. CA125 380 di herkes kanser demisti. Şükür temiz cikti. Sonrada HPV 16 cin2 cikti bende diger dr lar ısrarla rahim alinmasi lazim dedi. Ates hoca bebegim olmadigindan rahmi trasladi ve uc yildir temizim şükür. Benimde rahimde Adenomiyozis var. Kibristan önce yine kendisine muayeneye gittim ve gebeliğe engel degil dedi. Baska dr lar engel dusuk yaparsin demisti. @Angel1427 bencede baska bir dr dan görüş al. @Zaza74 nin dedigi Dr da cok iyidir.
Off nakadar zor dönem atlatmışın kuzum
Bak iyi ki o doktorun dediğini dinlemedin
Rahiminden olurdun

Bugün hastaneden aradılar . 3 tanesi 3. Gün olarak dondurulmuş.
İlk toplamada 3 tane 7,8 ve 10 hücreli olarak 3. Gün embriyoları donduruldu.
İkinci toplamada yine 3 tane 6,8,8 hücreli olarak donduruldu.
Acaba bu son toplamadakileri mi transfer ettirsem.
Hücre sayılarına göre mi bakmam lazım.
Bilgisi olan var mı
Canım elinde maşallah bol embriyo var
Acaba hazırlasalar ve hepsini içine transfer mi etseler
Bence en az 2 tane sağlıklı embriyo var

Abla 6 tane birden transfer etmez.
sordum 3 tane maksimum 4 tane transfer ediyormuş.
Kızlar bende bu konu ile ilgili görüşlerinizi almak isterim...Szr kardeşim senin gibi bende ikilemde kaldım şöyle ki aslında donasyon için maddi anlamda hazırlık surecindeydim ki bugün supriz bir telefon aldım Acıbadem Fulya hst geçen seneki son tüp bebek denememde 2 adet 3.gun embriyosu dondurulmuş meğer bize soylenmemis bunun dışında 2 adet dondurulmus 5.gun embriyosu da hemen komsusu olan fulya bahçeci tüp bebek merkezinde duruyor....size danışmak istediğim o kadar çok denemem oldu tutmadı bende de kendi yumurtamdan yana baya bı umutsuzluk var acaba sizce donasyon paramdan bunların transferi için kesinti yapıp deneyeyim mi? Yoksa donasyonu fazla geciktirmeye gelmez vakit kaybı mi olur sizce ?

Kızlar bende bu konu ile ilgili görüşlerinizi almak isterim...Szr kardeşim senin gibi bende ikilemde kaldım şöyle ki aslında donasyon için maddi anlamda hazırlık surecindeydim ki bugün supriz bir telefon aldım Acıbadem Fulya hst geçen seneki son tüp bebek denememde 2 adet 3.gun embriyosu dondurulmuş meğer bize soylenmemis bunun dışında 2 adet dondurulmus 5.gun embriyosu da hemen komsusu olan fulya bahçeci tüp bebek merkezinde duruyor....size danışmak istediğim o kadar çok denemem oldu tutmadı bende de kendi yumurtamdan yana baya bı umutsuzluk var acaba sizce donasyon paramdan bunların transferi için kesinti yapıp deneyeyim mi? Yoksa donasyonu fazla geciktirmeye gelmez vakit kaybı mi olur sizce ?
Canım kaç kez tüp bebek denedim
Gerçi belli olmuyor 10. denemede olan da var.
Donmuşların kalitelerini öğren bence.
Ona göre transfer yaptırırsın veya yaptırmazsın.

Canım kaç kez tüp bebek denedim
Gerçi belli olmuyor 10. denemede olan da var.
Donmuşların kalitelerini öğren bence.
Ona göre transfer yaptırırsın veya yaptırmazsın.
9 kez transfer oldum canım çoğu zaman 5.gün 2'ser adet bazen 3. gün en az 2 adet ....birkaç embriyom da semra kahramanda pgt ' ye gitti ama sağlıklı dönmedi....bu bahcecidekiler için biri orta kalite diğeri gebelik vaad eden dedi embriyolog diğer Acibademdeki 3. Gün 8 hücreli falan dedi...artık ben bunların sözüne pek güvenemiyorum tamamen şans işte keşke bu işlemler ücretsiz olaydı bu kadar düşünmezdik

9 kez transfer oldum canım çoğu zaman 5.gün 2'ser adet bazen 3. gün en az 2 adet ....birkaç embriyom da semra kahramanda pgt ' ye gitti ama sağlıklı dönmedi....bu bahcecidekiler için biri orta kalite diğeri gebelik vaad eden dedi embriyolog diğer Acibademdeki 3. Gün 8 hücreli falan dedi...artık ben bunların sözüne pek güvenemiyorum tamamen şans işte keşke bu işlemler ücretsiz olaydı bu kadar düşünmezdik
Kime guvenicez .her merkez ove ove kendini bitiremiyor ne vaadler 5.gun diye soz veren 3 gune bile zor geliyor hersey mukemmel diyorlar bazen en iyi embiriyo bile tutmuyor insan ne yapacagini sasiriyor.bende senin gibiyim kardesim hic bir merkezin sozune güvenemiyorum sans isi iste. Allah bilir

Kime guvenicez .her merkez ove ove kendini bitiremiyor ne vaadler 5.gun diye soz veren 3 gune bile zor geliyor hersey mukemmel diyorlar bazen en iyi embiriyo bile tutmuyor insan ne yapacagini sasiriyor.bende senin gibiyim kardesim hic bir merkezin sozune güvenemiyorum sans isi iste. Allah bilir
Galiba defalarca başarısız neticeler alınca artık insanın inancı zayıflıyor bir de bu ruh haliyle mücadele etmek gerek....çok haklısın

Geri