Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

slm kızlar ne var ne yok? şükür benim akıntım gelmiyor bakalım:) dinlenmeye çalışıyorum işte. bir buraya bir face e bakıyorum, bir okuyayım bakalım neler yazdınız?

Tunam bekle bekle öldüm bende işte malum yarın test yaptııcam bakalım, artık yoksada varasada belli olacak... SEvindim canım akıntının kesilmesine, zaten arada olurmuş öyle minik akıntılar, şükür geçmiş bak ... Akşam face girdim bende ilk kez öyle biraz yazıştık kızlarla, alışmaya çalışıyorum bende :D

evet abla kısmet

Naber fıstık iyi misin akaşmdan beri.. :)

Yaaa kızlar bende bugün bir değişiklikler var ama bilmiyorum yeni hamişimiz Tunaya sorayım dedimm...
Karnım şiş gibi hissediyorum, sabah 2 kere falan göbeğimin tam altına bıçak saplanması gibi ağrı girip çıktı, uzun değil ama uzun olsa dayanmayacak gibi insan, öyle şiddetli biraz... ayağa kalkarken kasıklarım çekeliyor... gözlerim hehp uykulu başım ağrıyor, biraz vücudumu da şiş hissediyorum, göz kapaklarım falan parmaklarım, ayaklarım, iştahımda azaldı.. yani öylesine yiyiroum karnım acıkmıyor...

Yaaa kızlar bende bugün bir değişiklikler var ama bilmiyorum yeni hamişimiz Tunaya sorayım dedimm...
Karnım şiş gibi hissediyorum, sabah 2 kere falan göbeğimin tam altına bıçak saplanması gibi ağrı girip çıktı, uzun değil ama uzun olsa dayanmayacak gibi insan, öyle şiddetli biraz... ayağa kalkarken kasıklarım çekeliyor... gözlerim hehp uykulu başım ağrıyor, biraz vücudumu da şiş hissediyorum, göz kapaklarım falan parmaklarım, ayaklarım, iştahımda azaldı.. yani öylesine yiyiroum karnım acıkmıyor...

iiim abla cok sukur atlattım bıraz grıbımı ablacım ınsallah bu belırtılerın hamıslıktır hanı yasadım anlatım desem yok ılk gebelıkte bende hıc belırtı yasamadım ogredıgım gune kadar valla tunaya sormak lazım

Evliliğimizin başından beri bebek istiyordum ama eşim henüz erken falan diyordu.Kullandığım doğum kontrol hapı kanamaya neden olmuştu doktor 1-2 ay ara verin dedi hapa.O ara da sinüzit, fibromiyalji vs rahatsızlıklarım için doktora gitmiştim.Röntgen vs çekildim bir sürü antibiyotik aldım.Tekrar kontrole gittiğimde hazır hastaneye gelmişken bir de hamilelik testi yaptırayım dedim 1 hafta falan geçmişti adet tarihimin günü.Çalıştığım için ayrılmam zor oluyordu iş yerinden.Test pozitif çıktı.Eşime hamileyim dedim.Suratıma şaşkın bir ifadeyle bakıp şaka yapıyorsun dedi.Ben ağlamaya başladım şaşkınlık sevinç karışımı eşim ağlama vs dedi ama bir gram mutluluk belirtisi yok onda şaşkınlık var.Bende hep türk filmlerinde görürdüm baba oluyorum diye eşlerini kucaklayıp döndürürler falan öyle canlandırmışım hep kafamda hayal kırıklığı oldu biraz Sonra eve gelince test yaptım ben yine hafif silik 2. çizgi çıktı.Sonra polikliniğe gittik kayınvalidemle orada da pozitif çıktı.Sarmaş dolaş falan olduk.Oradaki doktor özel muayenehanesine gitmemizi istedi ultrasonla bakarız dedi.Eşimle oraya da gittik 4. kere teyit için Orada da kese göründü.Sonra 6. hafta falandı sanırım tekrar gittik doktor vajinal ultrasonla baktı bu kese boş kürtaj olman lazım dedi.Başka doktora gittik Şifa hastanesine orada vajinal ultrasonda acayip işkenceye uğradım ağla ağla perişan oldum.Ultrasona bakan kadın beni masada bıraktı gitti uğraşamam seninle diye.Oradaki doktor da biraz daha bekle dedi.Sonra özele gittiğimiz doktora gittik tekrar alınmazsa zehirlenebilirsin dedi.Aldırdık mecburen sevgililer gününde tam.Nedenine birşey söylemedi stres vs herşey olabilir dedi.İlk gebelikte doğal çoğu insanda oluyor işte doğurabilir olduğunu öğrendin mutlu ol vs dedi.Sonra uzun bir süre korunduk böyle bir şoktan sonra insan hemen cesaret edemiyor 1 sene falan geçti.Eşim çocuk için zaman geldi vs demeye başladı bende çok sevindim tabi.Geçen sefer iş stresi vs neden olmuştur diye çok yoğun ve stresli olan 7 yıldır satınalma müdürü olarak çalıştığım bilgisayar şirketinden ayrıldım.Dişlerime bakım yaptırdım dolgu vs hamilelikte yapılmıyor dediler.Bademciklerimde iltihap vardı onun tedavisini oldum.Sinüzit,fibromiyalji vs hamilelikte karşıma çıkabilecek ilaç tedavisi gerektiren ne varsa hepsinin kontrolünü yaptırdım.İşi şansa bırakmamak için.Hamileliğe engel bir durum varmı diye kadındoğumcuya gittim tekrar ssk ve özele.Folikasit kullanmamı önerdiler folikasite başladım hamile kalabileceğim günleri tesbit ettim .İlk ay hamile kalamayınca çok moralim bozuldu 1-2 gün gecikmişti 5-6 tane test almışımdır saatlerce beklettim 2. çizgiyi görebilmek için.Adet oldum hala belki sıradan bir kanamadır vs umut ediyorum ama sonradan adet olduğumu anladım.2. aya geldik yine adet olmam gereken gün geçti bir haftayı zor ettim.Sonra test aldım hemen bir sürü birkaç gün geçti yok 2. çizgi kafayı yiyecem.1 hafta geçti hafif bir çizgi belirmeye başladı.3-4 tane denedim hepsinde 2. çizgi hafif olarak var eşim hala inanamıyor tabi değildir vs diyor sürekli elimde test gezdiğim için 1 aydır hemen ssk ya gittik ilk olarak.Orada sonuç negatif dediler.Şok oldum resmen.Günler geçiyor adet olmuyorum hala.Kürtajımı yapan doktoruma gittik sonra keseyi gördü.Hamilesin dedi.Eşimin gözlerindeki o anki sevinci hayatta unutamam.Bin cümleye bedeldi.Sonra doktor ama bir sorun var dedi.Bu da boş gebelik şu ana kadar kalbinin atması lazımdı 6 haftalık gebe olman lazım bu görüntü 4 haftalık kadar dedi.2 gün sonra gel alalım 3. de aspirine başlarsın onda da olmazsa genetik testler yaparız vs dedi.Ne kadarda rahat konuşuyordu ! Yaptığım onca hazırlıktan sonra bir sorun olmaması lazım diye düşündüm hiç kendimi yormadım strese sokmadım ilaç kullanmadım vs..Oradan çıktık çok kötü olmuştum.Eşim hayır o kese boş değil bebeğimiz olacak ben eminim dedi.Eşimi bu kadar istekli görmek beni çok duygulandırdı.Kayınvalideme gittik onlarda haber bekliyor bizden yine aynı şey oldu dedik.Kimseyle birşey konuşmak istemiyordum internete girdim yine bunun gibi bir sitede forumda bayanlara olanları anlattım çok moral verdiler bana bekle falan dediler.Bir de doktorumonline.net diye bir site var oradaki bir doktorda çok yardımcı oldu rahatlattı beni bekle daha 6. hafta çok erken vs diye.10 gün bekledim başka bir hastaneye gittik,Orada bir asistan doktor baktı ultrasonda.Emriyo göründü.Haftaya tekrar gelin dedi.Nasıl geçti o hafta bir allah bir ben biliyorum.Hep inandım içeride bebeğimin olduğuna.Gittik aynı yere.Ben ultrasona bakamıyorum.Doktor bak annesi burada kim var dedi.Bir baktım pıt pıt atan minik bir nokta o an yaşadığım sevinci kelimelerle anlatamam.Hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.Eşim kapının önünde bekliyordu koştum hemen dışarı.Doktor eşime baba oluyorsun gözün aydın dedi.Tam hayalimdeki gibi sarmaş dolaş olmuştuk bu kez.hayatımın en mutlu anıydı.Geç döllenme olmuş bu nedenle gelişimi 2 hafta geriden geliyordu.Sonradan yakaladı teyzeleri gününü.Şu an kızım 4 aylık .Bir doktorun teşhisiyle hareket etmemek gerektiğini öğrendim arkadaşlar.Belki ilk aldığı bebeğimde yaşayacaktı şimdi kocaman olacaktı.Herşeyde bir hayır vardır diyorum yine de..Şu an çok mutluyum.

Kızlar bir sitede okudum ve hoşuma gitti sizinle paylaşayım dedim..
aynısını bir arkadaşım daha yaşadı ...ALLAH doktorlara akıl fikir versin ..
ilk bebeğini 3 aylıkken almış doktorlar ..ikincisinde de almak lazım demişler ..kız başka doktora gitmiş ,bakmışlar kalp atıyor ,bebek yaşıyor ...kız şimdi acaba ilki de mi yaşıyordu da doktor yanlış söyledi çok pişmnım keşke o zaman da başka doktora gitseydim diyo

merhaba kızlar ben halen adet olmadım yagrın saglık ocagına gitip kan testi yaptırmayı düşünüyorum. inşll. hamileyimdir.

tunaa benide listeye eklersen çok sevinirimmm............
inş gelmştir meleğin canım, listeye ekledm bile:)

Günaydın kızlar,
Akşam eve giderken dayanamadım bir tane test aldım eczaneden, hani şu ucuz olanlar varya onlardan... Gerçi ucuzluğu kalmamış 5 TL olmuş onlar bile... neyse eve gidince yine bardağı kaptım :) test çubuğunu bir 10 dk kendi haline bıraktım, baktım, gözümün zor seçtiği birşey vardı sanki, yada o çizginin belirmesi gereken yermiydi tamda anlayamadım, yada bana öyle geldi, ama diyorumki bu kadar gecikmeye olsa idi çıkardı değil mi :S Neyse bakalım yarın hanya konya belli olacak ... inşallah vardır diyorum ama pek de umudum yok... Hayırlısı yaa kızlar...
canım o paylaştığın hikayedeki gibi inş seninki de geç döllenmedr Allah yardımcın olsun.

günaydinlarrr kizlar..........

ya bakalim lalezarim insallah gelmistir bebisin lalezarim ya :) .......... bende daha adet olmadim ama karnim pir pir atiyo............... ne diyedir bilmem dahada yeni aldim su ilaci 1 hafta olacak kullanmam ama sanmiyorum hemen hamile olayim........... neyse ee sizden naber
hemşom inş sen de hamişsindir test yok mu sizin oralarda?

25.02.2010 mevlid kandılı...gebeliğimi ogrendıgım tarıh :)
18.06.2010 regaıp kandılı ....bebegımı kaybettıgım gun :(
güzelim umarım en kısas zamnda yine bebeğinin geldiğini duyarsın. Allah tüm isteyenlere versn.

selam kızlar uykucu tavuk geldiii :))) ay valla uyumaktan şiştim aartık çok değişik rüyalar gördüm zaten eşimin delirdiğini gördüm hayırlara çıksın alla alla eşimde diyor çok konuştun rüyanda hatta tırnağımla yüzümü çizmişim kanamış ne depinmişim :) :( herkeselr iyi inşallah benimde yarın sabah ikili testim var sabırsızlıkla bekliyorum canlarım belki bebişimizin cinsiyetinide öğrenebilirz :))
canım benim inş iyi çıkar testiniz hadi bakalım bebişin senin hareketli zaten annesi güzel haberlerini bekliyoruz:)

paylaşım için tşkler canım, hepinizi bekliyoruz melekler, şimdilik 21 kişiyiz gelin daha da çoğalalım:)

Ayyşegülüm, Tunacım merhaba nasılsınız güzel hamişlerim :)
mrb canım tşkler:)

Tunam bekle bekle öldüm bende işte malum yarın test yaptııcam bakalım, artık yoksada varasada belli olacak... SEvindim canım akıntının kesilmesine, zaten arada olurmuş öyle minik akıntılar, şükür geçmiş bak ... Akşam face girdim bende ilk kez öyle biraz yazıştık kızlarla, alışmaya çalışıyorum bende :D
yine de netliğe kavuşur canım belirsizlik daha zor. evet kesildi şükür inş normaldir diyorum ben de sağol. evet canım ordan da grşmek başka oluyor yine gel bekleriz:)

lalezarım benim çok belirtim olmadı ama batmalar ve uyku hali hamişlk belirtisi, inş bebeğin göbişindedir..

Geri