2010 Haziran Anneleri

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan etimelo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Benim kız her gece 11:30-01:30 arası hareket ederdi şimdide aynen o saatlerde ayakta ve yaygaracı. Ayrıca son zamanlarda bol bol hıçkırık tutuyordu kendisini şu andada hıçkırıklı.Direk gözüne bakıyor emzirirken ama tabi çok kısa o bakışlar hemde çok bilinçli değil. Gece 12 civarı emziriyorum sonra 2 saatte bir kalmaya çalışıyorum ama bu bazen 1 saat bazen 3 saat oluyor çok küçük daha teyzesi 5 günlük henüz düzenimiz yok. Ama gündüz tam 2 saatte bir meme aranıyor. Memede uyuya kalıyor o nedenle sütün hepsini boşaltamıyor günde 2 defa sağıyorum yoksa çok sızlıyor. İlk 10 günün sütünü saklamıcakmışız çünkü o bu günler için lazımmış. Bu nedenle sağdığım sütü dolaba koyuyorum gece 2 kere birde gündüz o sütten veriyorum o zaman daha çok içtiği için uyanma süreside uzuyor. Birde gözleri çınca kayma ve şaşılık oluyor korkmayın bu normal dedi doktor. Söylemese korkardım çünkü gözünü açınca titriyor resmen sakın korkmayın

Canim benim yaa ne guzel ne mucize seyler yasiyorsun, henuz bana hayal gibi geliyor biliyor musun gercek olucagina inanamiyorum. Kim bilir sen yasadigin halde bile belki inanamiyorsundur.

Canim benim yaa ne guzel ne mucize seyler yasiyorsun, henuz bana hayal gibi geliyor biliyor musun gercek olucagina inanamiyorum. Kim bilir sen yasadigin halde bile belki inanamiyorsundur.

Valla canım sürekli gerçekmi bu minik şey benim mi diye düşünüyorsun. Gerçek mucize buymuş sanırım. Rabbim hepimize hayırlısını versin çok güzel bir duygu

AMIIIN CANIIIM.
Ya tamam herkesin bebegi oluyor felan ama bizden birilerinin bebegi olmasi cok farkli yaa okadar etkilendim ki anlatamam.

Evet yaa farkında olmadan nekadar önemli olduk birbirimizin hayatında bende sizden haber aldıkça acayip heyecanlanıyorum sinhada kızına kavuşmuş maaşallah.Darısı teker teker herkezin başına inşallah

Aklımdakileri söyleyip çıkayım ben kızımın 15-20 dakkası var uyanmak için. Penye battaniye çok işe yarayan bişey çok çabuk kirleniyorlar yada benim kızın kirletme kabiliyeti pek iyi çünkü çok yediği için fazlalığı kusuyor o nedenle fazladan bulundurmakta fayda var. Göğüs kremi kesinlikle lansiloh süt sağma makinesi benim için şart oldu onun sayesinde sütüm gelmeye başladı şimdide fazlalığı kızım alamadığı için sağmam şart yoksa sancı yapıyor. Bu nedenle faydalı bişey. Süt sağma makinesi ve biberon için sterilezör şart oluyor ilk 2 gün kaynattık ama çok zorlanılıyor. Hastaneye hasta bezine gerek yok hastane veriyor. Biz bebek için bez götürdük hastane bizde var diye vermedi. Silikon göğüs ucu ilk gün kullandım hastane verdi bendekini kullanmadım.Göğüs kalkanı alın derim bebek emdikten sonra krem sürüp ped koyunca pede yapışıyoor çok can yakıyor kalkan çok daha kullanışlı.Şimdilik aklımdakiler bunlar yine aklıma gelirse yazarım. Öptüm sizi çok

ayy zeynep ne güzel sen başka bi boyuta geçtin şimdi. Ne kadar güzel anlatıyorsun insan hevesleniyor bir an önce gelsin bebişim diye 🙂)))