Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Al
Al bendende okadar. Insanlarin emeklerini caliyorlar 3kurus para kazanicam diye

Tc ımutlu hakikaten ben seniin tedavi gördüyünü nilmiyordum
Hangi merkez?
Dondurulmuşlarım var
Acaba denesen mi

Amin canım Allah yardıcımız olsun yaşamayan bilemez. Tabiki hakkını savunacaksın tabiki de sorgulayacaksın amaç zaten hamile kalmak değil mi birde lütuf gibi davranıyorlar sanki biz onların kara kaşını kara gözünü görmeye gidiyoruz 🙄 bizde transferden cıkınca ödedik. Her yer böyle yapmıyor başka yerle konuştumbiz dondururuz sonra verirsiniz eğer durmasını istersen dediler. Ve böyle kalitesiz olduysa söylenmesi gerekiyordu kendi yumurtandan olsaydı donduruyoruz ama donasyon olunca bu kalitede gerek yok dondurmaya dediler. O kadar para emek umut boşa gitti. Ne şartlar da gittik nasıl ödedik umurları değil ki. Hadi parayı da bir yerde insan feda ediyor ama yaşanan yıkım kandırılmak bunu kabullenemiyorum

Tc ımutlu hakikaten ben seniin tedavi gördüyünü nilmiyordum
Hangi merkez?
Dondurulmuşlarım var
Acaba denesen mi
Bu sayfayı geç buldum iş işten geçmişti 🙁 3 tane 2AA ve 1 tane 3AA var dondurulmuş. Tek transfer yapıldı ısrarla oda 3AA baştan söylenmedi bu kaliteler. İvox Müride Çakartaş Dağdelen ve embriyolog Tarkan Çevirgen

Aynen öyle stresi ayri heyacanla gidiyorsun giden parayami yanarsin verdigin emekleremi bozulan psikolojinemi kimse düşünmüyor her negatif daha cok yikim daha cok çöküntü ne cok beddua ettim ben ama kendimi paraladim olan bize oluyor hicbisey olmuyor merkezlere yasamaya paralarina para katmaya devam ediyorlar . Bu dunyanin öbur tarafida var

Acaba konuşsan haksızlıklarını kabul edip ücretsiz o dondurulmuşları transfer yaparlar mı?
Birde tek transfer değil,hepsini transfer etsinler

Yüreği güzel zazam bu yolda emeğini çabanı hepimiz biliyoruz bunun kolay bir karar olmadığını çok iyi biliyorum belki de en çok ben seni anlıyorum aylardır düşünüyorum donasyonu bile bir yıl düşünmüştüm ama gerçekten o zamanlar taşıyıcı anneliği bilmiş olsaydım donasyon hiç düşünmezdim ben taşıyıcı annelikte işlemlerin bizim adımıza olduğunu bilmiyordum en baştan bilsem böyle detayları şu bir yıl donasyon diyerekten geçirmezdim sen donasyonda anne olamıyorsun diye düşünme sen zaten mükemmel bir anne olacaksın ne fark eder ha donasyon ha taşıyıcı annelik önemli olan bir çocuğu sevgiyle büyütmek değil mi burda ki herkesin gayesi bu yönde zaten birşey olmuyorsa da zorlamanın anlamı yok bizim de imtihanımız bu şekil

Acaba konuşsan haksızlıklarını kabul edip ücretsiz o dondurulmuşları transfer yaparlar mı?
Birde tek transfer değil,hepsini transfer etsinler
Ah zaza kim haksizligi kabul ediyor ki? Laf cambazlığı yapıyorlar ancak 🙄 sorsan hepsi cok iyi 2AA yı da şaka olarak yazdilar sanki... ücretsiz yapmazlar da biraz indirim yapılır demişlerdi öyle kaldı

Canımsın
Tabii senelerce uğraşmama bakıyorum ve bu uzun süre tedavi olmayınca düşüncelerimi tartıyorum
Tabii çok isterdim içimde büyüsün yavrum
Ama olmayıncada olmuyor
Kievde ngs den sağlıklı çıkan bir kız bir erkek çocuğum var
Biliyorsunuz 5 tane zoladex vurdurdum bugün yarın savaş biter onları transfer ederim diye
Lemfosit aşısıda yaptırdım
Ama süre uzanınca düşüncelerde tartılmaya başlandı
Acaba bu sağlıklı embriyoları koysam içime yine de düşerse
En azınden eminim sağlıklı olduklarına
Başkası taşısa
Evet çok para
Taşıyıcı anne protokolü 39900 euro
Saysam belki bu güne kadar 400 bin euro harcadım anne olmak için
Ama inanın hayata yeniden gelseydim ve bilseydim ki hep düşük yapıcam hiç uğraşmadan direk taşıyıcı anne protokolüne başlardım
Hakikaten eski sayfada derdimi paylaşarak fenomen oldum,ama inanın bende isterdim ilk denememde anne olup sayfada bir sürü olup ayrılmayı
Ama fenomen olunca her kes sonu bekliyor,filmin sonu gibi
Bende bu hayat filmimin sonunu sizlere anlatmak mecburiyetinde hiss ediyorum kendimi
Şuan düşüncelerim bu
İleride ne yapacam,ne olacak,söz,hepsini anlatacam
Anlatmasam,demek ki hayatta yokum kalbi annelik hisiyle dolu anneler
Anneliği her kesten çok hakk edenlerim❤️

Merhaba ben de düşünüyorum; fakat yasal durumu nasıl halloluyor Kiev’de çocuk doğunca bu kısmına takıldım.Türkiye’de yasal değil ya orada taşıyıcı anne doğum yapınca nasıl olacak bu durum, Türkiye’de çocuğu nüfusa nasıl kaydettireceğiz?