Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Sabah akşam progesterondex karından iğne, sabah 2 akşam 2 progesteron vajinal fitil, (200mgx4 toplam 800 mg oluyor) oksapar karından iğne, sabah 3 akşam 3 esrofem, coraspin, gebelik pozitif olana kadar prednol 4mg 2 adet, haftada bir kez prolutan depot kalçadan, folik asit, ben ayrıca magnezyum, probiyotik, D3K2 alıyorum vitamin takviyesi olarak.
Çok yüksek esrofem kullanıyorsun, endometrium kalınlaşma da sorunmu yaşadın ?
Tamara şu vitamin konusunda beni aydınlat canım ya. British önceden multi vitamin olarak elevit kullandırıyordu , gynolif vitamin olarak folbiol yazıyor, şimdi sen sadece folik asit ve kendi eklediğin diğer vitaminleri yazmışsın.

Aklımda deli sorular oluşuyor valla.
Bu multi vitamin ler aslında bize kaş yapim derken gözümü çıkartıyor acaba.
Örneğin gebelik öncesi ve sonrası kullanılması gereken multi vitamin ler içerisinde
Folik asit
Folat, ve b Komplex
Selenyum
İyot
Demir
Çinko ve vs.diğer tüm vitaminler bulunuyor.
Belki spontan bir gebelikte olmazsa olmaz olabilir.
Ama bizim gibi sonradan transfer şeklinde olan bir durumda, anne adayının bağışıklığını güçlendirerek embriyoya savaş açarak tutunmayı engellemezmi ? Özellikle selenyum, iyot, çinko kafamı karıştırıyor.
Lütfen bu konuda bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Kaş yapim derken göz çıkartmak istemiyorum.

Çom iyi yerlerde denediniz
İnşAllah son denemeniz başarıyla sonlansın
Çok teşekkür ederim güzel dileğiniz için Zaza...bir suredir diğer sitedeki topigi inceliyordum ve tecrübeleriniz dilekleriniz ve yureklendirmeleriniz ile birçok kadına yardımcı olmuşsunuz ve olmaya da devam ediyorsunuz...şu dileği birçok satırda okudum: " burada mücadele eden tüm arkadaşlarım ve en çok da sen Zazam için mutlu son diliyorum..." yani siz birçok kadının yüreğinde yer etmiş dillerinde dua olmuşsunuz...bende bu kadın ordusuna katılıp sizin için Rabbimden artık bu sayfada sağlıkla evlat haberini mujdeleyip sağlıkla onu kucaginiza almanızı yürekten diliyorum

Canım arkadaşım bende artık taşıyıcı anne düşünüyorum
Biliyorsun Kiev Biotexcomda iki ngs den çıkan sağlam evlatlarım var
Andreyle konuştum
Zaten ödemeyi 1 senede 5 taksite bölüyorlar
1-sözleşmede
2-transferde
3–12 haftada
4-28 haftada
5-doğurduktan sonra
Bende görüştüm canım dilerim doğru yol bizi bulur

Çok yüksek esrofem kullanıyorsun, endometrium kalınlaşma da sorunmu yaşadın ?
Tamara şu vitamin konusunda beni aydınlat canım ya. British önceden multi vitamin olarak elevit kullandırıyordu , gynolif vitamin olarak folbiol yazıyor, şimdi sen sadece folik asit ve kendi eklediğin diğer vitaminleri yazmışsın.

Aklımda deli sorular oluşuyor valla.
Bu multi vitamin ler aslında bize kaş yapim derken gözümü çıkartıyor acaba.
Örneğin gebelik öncesi ve sonrası kullanılması gereken multi vitamin ler içerisinde
Folik asit
Folat, ve b Komplex
Selenyum
İyot
Demir
Çinko ve vs.diğer tüm vitaminler bulunuyor.
Belki spontan bir gebelikte olmazsa olmaz olabilir.
Ama bizim gibi sonradan transfer şeklinde olan bir durumda, anne adayının bağışıklığını güçlendirerek embriyoya savaş açarak tutunmayı engellemezmi ? Özellikle selenyum, iyot, çinko kafamı karıştırıyor.
Lütfen bu konuda bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Kaş yapim derken göz çıkartmak istemiyorum.
Hayır canım kalınlaşma sıkıntısı yaşamadım. Ama Hasan bey bu kez tedaviyi böyle planladı. Folik asit dediğim bende elevit kullanıyorum multi vitamin. Ama ilk başlarda folik iyot kullandim follatro adında. Ben bu vitaminleri kendimce alıp kullanmıyorum canim. daha önce beni donasyona hazırlayan bir doktorum vardı o bana folik iyot vermişti o yüzden ilk tedaviye başladığımda onu kullandım. O kutu bitince de Hasan beyin söyledigini kullandim. Şimdi diğer vitaminlere gelecek olursak, magnezyum ve D3K2 rahim için çok önemli çünkü hem kalınlaşmada hem de toparlanmada çok yararlı oluyor. Probiyotik ise bağırsak hareketlerini kontrol ediyor ben bu sayede hiç kabızlık sorunu yaşamadım ki normalde çok yaşarım kullanılan ilaçlar yüzünden kabızlık sorunu olması da çok muhtemel. Ayrıca bu vitaminler Kiev protokolunde de var. Transfer öncesi bütün bu takviyeleri doktorumla konuşarak kullandim. Transfer sonrası da yine konuşarak devam ediyorum. Rahim ne kadar iyi olursa embriyo o kadar iyi tutunur. Tabi embriyonun da çok iyi olması gerekir.

Beni bilenler ne kadar uğraştıgimi biliyorlar. Bu benim 6. donasyonum daha önce bir kez hamile kalmıştım ama 16 haftalıkken düşük yaptim bu donasyonla ikinci hamileliğim. Daha öncesinde ise 20 haftalik bir kaybım ve 5_6 kez de düşüğüm ve kimyasal gebeligim oldu. Sorunum yumurta kalitesizliği. Son kaybımda ise hiç bir sorunum yoktu. Bebek ve ben son derece sağlıklıydik. Tüm testler temiz çıktı ama olmadı işte. Arada bir polip ameliyatı ve iki histeroskopi de oldum. Şimdi çok şükür ki yeniden hamileyim. İnşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur. Rabbim inşallah buradaki bütün kader arkadaşlarima da kucaklarıni doldurmayı nasip etsin ❤️❤️

Herkese merhabalar güzel haber alan herkesin yolu bahtı açık olsun yavruları kuçağında olsun bekleyenlere de rabbim nasip etsin iki ay önce kürtaj oldum ve o günden beri düşünüyorum herşeyi ve ben şöyle bir karar aldım hikayemi bilmeyenler için diyorum ben hamile kalıyorum kendiliğinden ya düşük ya kimyasal oluyor yumurtam az ve genetik hastalık var ve akraba evliliği sebep bu diyorlar ama amh değeri düşük olunca çift genetik yapılmalı oda sağlıklı yumurta bulmak çok zor bu değer ile dediler tabi rabbimden umut kesilmez ama 6 defa oldu hepsi mi sağlıksız diyorum kendime belki de benim vücudum buna müsait değil rahimde sorun yok netice ama benim vücut belki de bir bebeği kaldıramıyor uzun zamandır düşünüp taşındım kendiliğinden hamile kalıp devam ederse yada kendi yumurtam ile olursa ne ala ama olmazsa donasyon yapmayacağım bunu kaldırabilecek psikolojiye sahip değilim tekrar düşerse ya tutmazsa psikolojisi beni zaten bitirir bunun yerine taşıyıcı annelik yöntemine başvuracağım neticede donasyonda da bir nevi biz taşıyıcıyız yanlış anlaşılmasın lütfen tabiki onu taşımak 9 ay zaten yeterli senin kanından senin canından besleniyor ama ben bunu yapamam hatta bana kalsa ben evlatlık alırım ama toplum buna uygun değil bi şekilde o çocuk öğreniyor bunu eşimle de konuştum bir kadın olarak zaten öyleyiz ki elimize verilen her canlıya annelik yapabiliyoruz eşime taşıyıcı annelik istediğimi belirttim Kiev ile görüştük ama ABD de bu işlem yapılıyor bir yıla ihtiyacımız var ekonomi için ayarlama için sonrasında bu yöntemle yapacağız tabi belki de kurtaj oldum diye böyleyim çok duygusalım oda olabilir daha sağlıklı karar için biraz daha zamana ihtiyacım var bunu sizlerle de paylaşmak istedim Allah hepimizin yardımcısı olsun
Ve ben
Canım arkadaşım bende artık taşıyıcı anne düşünüyorum
Biliyorsun Kiev Biotexcomda iki ngs den çıkan sağlam evlatlarım var
Andreyle konuştum
Zaten ödemeyi 1 senede 5 taksite bölüyorlar
1-sözleşmede
2-transferde
3–12 haftada
4-28 haftada
5-doğurduktan sonra
karar verdim taşıyıcı annelik konusunda bu beden bu ruh sağlığı bana lazım insan olarak bana lazım herşeyden önce

Geri