Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Mavi aycım benimle ne alaka acaba
Beni bilen biliyor,senelerce çocuk yolunda cebelleşen ve içim kan ağlayan bu konuda insanım
Bu sayfayı başkası açmış,bende her kes gibi ordan şuttanmışım ve bıura üye olmuşum
Ama nedense bu sayfanın admini benmiş gibi hep benim ismim geçiyor

İnsallah dedigin gibi olur. Dr birde bana minnet duyman gerekiyor dedi ve beni Allah havale etti. Sikayet ettim kibris saglik bakanligina
Ayy terbiyesiz minneti duyarim duymam o benim bilecegim is biz zaten cok hassasiz kolay seyler yasamiyoruz donasyon oncesi yaptigina bak bir de iyi yapmissin canim sikayet etmekle ellerine saglik

Hangi merkez bu

Sorma zaza cim kısmet ve bilgisizlik. Bana dünya tup bebek ten berk angun u tavsiye etmislerdi gittigim dr. Evet pozitifim şükür ama ugradigim haksizliga da çok üzüldüm.
Siz transfer sonrası orada tanıştığınız iki hanımın dünya tüp bebekte pozitif gördüğünü soylemistiniz değil mi yanlış hatırlamıyorsam...orayı bende merak ediyorum genelde yurtdışından gelenler çok merkeze acaba siz neden orayı tercih etmediniz, bize de fikir olsun

s

senin dışında kimse umursamamış beni neyse canları sağolsun
Asyam günaydınçok fazla tüp bebek denedim ve benimle aynı yaşta olup benim sonuç alamadigim merkezden gebe kalip şu an evladını kucağına almaya gün sayan tanıdıklarım var...herşeyden önce en önemli faktörün ŞANS (nasip) olduğunu düşünüyorum ancak bunun dışında senin yapabileceklerin öncelikle biraz erken yatmaya calisman....hormonların dolayısıyla yumurta kaliten için bu önemli sonra kilo fazlasi varsa vermen ve beslenme alışkanlıkları acilen canan Karatay beslenmeyi devreye sokmani öneririm, her gün 1 saat yürüyüş, son araştırmalarda rahim içi faydalı bakterilerin tutunma için çok önemli olduğu anlaşılmış takviye probiyotik alabilirsin, sufi nefes egzersizleri seni tedavi öncesi ve sürecinde rahatlatır her gün alışkanlık edinebilirsin, maddi anlamda yük olmazsa histeroskopi olup rahime çizik attirabilirsin (donasyon öncesi bende düşünüyorum), d vitamini doğurganlık için önemli her gün 30 dakika öğlen 12.00 gibi cikabilirsin...ben bunların bir kismini uygulamaya çalışmıştım her türlü tahlil tektik, hsg,laparoskopi ve histeroskopi yapildi görünen bir problem yok ileri yaş faktörü dışında ancak eşim çok sigara kullanıyor ve uzun yıllar ilaç tedavisi gördü her ne kadar doktorlar sperm değerlerine bakarak erkek neden değil dese de ben bunun da etkili olduğunu düşünüyorum ...naçizane tavsiyem bunlar... umarım şans bu kez seninle olur ve o altın embriyoyu bulabilirsin ❤️

Sevinc hastanesi op dr. Vedat ugurel.

@honey78 kac yasindasin?. Bende bir kez denedim. Yumurta kalitesiz dendi. Zaten ileri yasta olanlara yuksek doz ilac da iyi gelmiyormus. Hic büyümedi yumurta.sonra bana cesitli vitaminler ilaclar verildi kalite icin ama fsh im hep yuksek cikti o ara. Dr um ugrasma donasyon yap dedi.ben dunya tup bebegin numarasini dr umdan aldim. Aradigimda araci cikti sonra dunya tup bebekten beni aradilar. Aracidan hoslanmadim. Ama ordan tanistigim üç arkadasla hala görüşüyorum. Biri cinsiyet tayini yaptirdi. Digeri bu 3. Denemesi ama ikiside pozitifi gördü.bir arkadas negatif.

@Zaza74 cim sen o sitede donasyon konusunda idol olmussun. Sitede @Mavi ay yazmis sag olsun burda oldugunu bende hemen buraya geldim. Brnce seni kaybetmenin acisini hazmedemiyorlar

40yasinda başladım tüp bebek denemelerine ancak 9 deneme elde var sıfır....Erbil yağmur, semra kahraman, bahçeci güvenç karlikaya....şu an 45 yaşındayım ve son 1 kez yumurta donasyonu şansımı denemek istiyorum bakalım...şu sıra finansal açıdan toparlamaya çalışıyorum zira Euro ne durumda malum gerçekten zor zamanlar galiba doktorların bu pek umrunda değil yani senin süreci de takip etmiştim ve pozitif haberini verdiğinde de inan çok sevinmiştim ancak geride dondurulmusunun kalmaması bence de kabul edilemez!!

Erbil yagmur, memorial semra kahraman ve ali osman koyuncuogluna gittim bende tüp bebek için. Ali osman bey brn 44 den sonra cok sicak bakmiyorum tüp bebeğe demisti zaten. Bir kac ay takip etti sonra yapmayalim dedi dürüst ce. Memorialda bana donasyon dedi. Sende olmamasinin sebebi nedir.? Evet kibris tup bebek konusunda cok ticari bir yer. Ben dua ettim orada beni bir daha buralara getirme diye. İnsallah da öyle olur. Kizlar Azerbaycan Bakü hakkinda ne dusunuyorsunuz. İki arkadas var gorustugum pozitifler ve fiyatlarda cok uygun.