Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Benim eşim de sigara kullanıyor ama günde en fazla 1 paket. Bu konuda çok endişelenme, zaten bir kaç damlada bile milyon tane sperm var iyilerini seçiyorlar döllenme için.
Vallahi adam her sigara yaktiginda bi sinir geliyor :smokin:ama elimden birşey gelmiyor bense rahim ve beden sağlığı için elimden geleni yapıyorum...çok teşekkür ederim gerçekten cevabınız beni bi rahatlattı

Vallahi adam her sigara yaktiginda bi sinir geliyor :smokin:ama elimden birşey gelmiyor bense rahim ve beden sağlığı için elimden geleni yapıyorum...çok teşekkür ederim gerçekten cevabınız beni bi rahatlattı
Ben de eşime çok kızıyordum az iç birak şunu diye ama beni dinlemiyordu. Hatta; bak ben bu kadar çabalıyorum sen hiç bir şey yapmıyorsun" diye trip atıyordum:argue: ama beni dinlemiyordu.
Bu erkekler hep böyle ne yazık ki. Rahatlamaniza sevindim 🙂

Ben de eşime çok kızıyordum az iç birak şunu diye ama beni dinlemiyordu. Hatta; bak ben bu kadar çabalıyorum sen hiç bir şey yapmıyorsun" diye trip atıyordum:argue: ama beni dinlemiyordu.
Bu erkekler hep böyle ne yazık ki. Rahatlamaniza sevindim 🙂
Evet çok haklısınız erkek ve kadın farkı...evvelden beri aynı:argue:

Tedavide gelişen yumurtaları toplamak için çatlatma iğnesi vuruluyor ve 32-36 saat içinde toplanması lazım
Geride kanaları artık o siklüs toplaya
Benim bildigim toplaniyor ama tam olarak nasil yapiyorlar bilmiyorum ama ayni siklusda adet olmadan iki kere toplama yapiliyor.
Bir arkadasimin tedavisi de oyle oldu hatta. Afetin ikinci gunu basladi ilaclara, 9.gun catlatma verildi 11.gun toplandi. Bir gun sonra tekrar ilaclar basladi 4devam edip 6.gun toplamasi oldu.

Kızlar engin tecrubelerinize dayanarak sizlere danışmak istiyorum.... kısmetse yumurta donasyonu düşünüyoruz ileri yaş yumurta kalitesizliginden ötürü lakin eşim ciddi bir sigara bağımlısı günde 1,5-2 paket ve azaltması mümkün değil...bundan 2 yıl kadar öncesinde çılgınlar gibi tüp bebek denemeleri yapıyorduk ve sperm analizlerine doktorlar olumsuz yorum yapmıyordu...yumurta donasyonu olup eşi benimki gibi sigara kullanan var mı?
Önemli olan sperm kalitesidir gerisini kafana takma

Geri