Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

yumurtlamanın normal olması ile alakalı değilki klomen ,bende de normal herşey sadece klomen yumurta sayısını artırıyor ...sen klomen + iğne denemedin mi hiç ...

Ben klomen iğnesini aşılama yaptırdığımız ay kendime yapmıştım, hatta çatlama iğnesini de kendim yapmıştım, hap olarakda sadece bir kere 3 aylık bir tedavide kullandım, çatlama iğnesi kullanmadım o zaman, onun dışında da kullanmadım, son gittiğim dr hormon tahlillerime bakıp bu değerlendirmeyi yaptı ve vermedi, önceki ay progestan vermişti sadece, bu ayda adet olursan ilk yada ikinci günü gel dedi.. yani ben öyle çatlama iğneleri falan pek kullanmadım.. bir kez işte o da aşılamada..

aşılama yaptırdın mı sen ...aaa ben yeni öğreniyorum ..bir defa mı yaptrdın ?

Ben zaten ciddi ciddi hiç öyle ilaç tedavisi falan olladım, bir kere işte aşılama, bir kerede klomen+progestan 3 aylık bir dönem, onun dışında evet görmedim, işte bu yeni başladığım dr.a devam edicem bir müddet belki bu ay bu tür ilaçlar verir mi bilmiyorum..

anladım lale ama aklıma ne geldi sen şimdi 3 ay klomen kullandınya o süreçte çatlatma iğnesi neden vurdurmadın vurdursaydın kist oluşmazdı biliyormusun ..daha önceden kist oluşmuştu demiştinya acaba ondan mı oldu ,doktor eğer yine ilaç verirse iğneyi de sor bence ..çünkü klomen kullanıp da iğne vurdurmayanlarda genelde kist oluşuyor ...

ben sıralamayı ters yazdım, aşılama sonra yapılmıştı ve evet kist o zaman vardı bir ay doğum kontrol hapı kullandım kayboldu ve o ay hemen aşılama için işleme başlanmıştı, hatta burda reklamı da çıkıyor İzmir'de İrenbe Tüp Bebek Merkezi orda yapılmıştı, kısmet değilmiş ki tutmadı, hatta normal günümden 4 gün falan erken adetim geliverdi.. Önceki ay yine vardı bir kist ama diğer ay gitiğimde kaybolmuştu.. sanırım vücudum ekarte edebiliyor..

hımm ..bence doktor iğne vermemekle yanlış yapmış ,iğne vurulmadığın için de kist oluşmuş ...ben gitmeden önce araştırmıştım bu yumurta tedavisini ..sonra öğrendimki sadece klomen içmek iğne olmayınca oluşan yumurtalar çatlamadığı için kiste dönüşüyormuş ...doktor sadece klomen verseydi ben iğne de isteyecektim..ALLAHtan doktorum iğne de verdi ...inş. bi daha olmaz lale ama aklında olsun ok 🙂)

KIZlar ayy okuyorumda baya bilgilendim sayenizde yaaa
Uyuzum ya bende 2 defa kullanmistim Klomen (ben yurtdisindayim) ama ignesiz...

neyse aman olursa olur
yengeme Kisir dedi dr. hem rahmi tersti hemde yumurtlamasi yoktu 6 yil soonra hastalaniyooo kasik agrisi migdebulantisi vs. dr gidiyo 9 haftalik 🙂 aman tanrim aglaya aglaya bi kaldi zaten 2 büyük kzi vardi 6 ve 8 yasinda simdi bide kücügü+ oldu istememisti yengem. sonra düsündü hic olamayacagi halde olan bebek bi mucize oldugu icin dogurmaya karar verdi-......

benim zaten va bi garaböcük ikincisini cok istiyorduk ama simdi esimde bende raht davraniyoruz ve olursa olur olmazsa olmaz diyerekten yasayip gidiyoruz olmayincada mutsuz degilim oluncada sevinirim yani Rahatlik indi üstüme 🙂