Hamile Kalmak İstiyorum hamile kalma serüvenim

canım günaydın, benim aslında denediğim ilk ay, önceden eşim istemiyordu gezdik falan, tam karar verdik kontrolde dr. miyomumun kocaman olduğunu sıkıntı yaratabileceğini falan söyledi. biri yakın arkadaşım 3 dr. dan daha fikir aldım hepsi ameliyat deyince ekimde ameliyat oldum (açık ameliyat, laparoskopi olmuyormuş bende) ameliyat esnasında dr. 2. derece endometriozis rahatsızlığım olduğunu görmüş, yumurtalıklarımdaymış onları biraz açtım dedi ama tamamen odakları yakamamış, çok tramvatik olmasın diye.. neyse 3 ay sonra (daha doğrusu 3. regliden sonra) deneyebilirsiniz dedi, bizde iki hafta önce başladık. yani daha çoık yeniyim ama tüm bu rahatsızlıklar bende psikolojik olarak sanki olmayacakmış gibi bir baskı yarattı falan :-( umarım yanılıyorumdur, Allah isteyen herkese tez vakitte hayırlısıyla nasip etsin.
senin hikayen ne?

ciel maaşallah yaa ne öğrendiysem senden öğreniyorum ben valla o dediğin ne oluyo anlamadım

canım günaydın, benim aslında denediğim ilk ay, önceden eşim istemiyordu gezdik falan, tam karar verdik kontrolde dr. miyomumun kocaman olduğunu sıkıntı yaratabileceğini falan söyledi. biri yakın arkadaşım 3 dr. dan daha fikir aldım hepsi ameliyat deyince ekimde ameliyat oldum (açık ameliyat, laparoskopi olmuyormuş bende) ameliyat esnasında dr. 2. derece endometriozis rahatsızlığım olduğunu görmüş, yumurtalıklarımdaymış onları biraz açtım dedi ama tamamen odakları yakamamış, çok tramvatik olmasın diye.. neyse 3 ay sonra (daha doğrusu 3. regliden sonra) deneyebilirsiniz dedi, bizde iki hafta önce başladık. yani daha çoık yeniyim ama tüm bu rahatsızlıklar bende psikolojik olarak sanki olmayacakmış gibi bir baskı yarattı falan :-( umarım yanılıyorumdur, Allah isteyen herkese tez vakitte hayırlısıyla nasip etsin.
senin hikayen ne?

oyy canım benimm çok geçmiş olsunnn hiç korkma sen kendi kendini de öle psikoloji altına alma nice nice çocuğunuz olmaz diyenlerin çocuğu oldu kaldıki sana senin çocuğun olmaz da dememişler sen çalışmalara devam et kuzum daha yenide başlamışsınız Rabbim hayırlısını nasip eder inşallahh hiç korkma bitanemm dualarımız seninle :kiss:

ciel maaşallah yaa ne öğrendiysem senden öğreniyorum ben valla o dediğin ne oluyo anlamadım

estafirullah canım olur mu bende her gün sizlerden birşeyler öğreniyorum, iyiki varsınız 🙂 endometriozis rahimin iç tabakasının (endometriotum) bilinmeyen bir nedele rahim dışı yerlerde rahim dokusu oluşturması gibi bir rahatsızlık. Her 10 kadının 2-3'görülen ancak tanı konulması için rahimin açılması veya laparoskopi yapılması gerektiren bir sorun olduğundan bu sayının daha fazlada olabileceği tahmin ediliyor. Ağrılı adet, ağrılı ilişki, gebe kalmada güçlük gibi şikayetlerle dr a gittiğinde veya başka bir rahip operasyonu sırasında fark ediliyor.
Hakkımızda hayırlısı, mevlam dert verip derman aratmasın, dermansız dert vermesin inşallah.. Allah hayırlısıyla ve sağlıkla nasip etsin bebişleri.. bunlarıda aşarız evellallah 🙂))

oyy canım benimm çok geçmiş olsunnn hiç korkma sen kendi kendini de öle psikoloji altına alma nice nice çocuğunuz olmaz diyenlerin çocuğu oldu kaldıki sana senin çocuğun olmaz da dememişler sen çalışmalara devam et kuzum daha yenide başlamışsınız Rabbim hayırlısını nasip eder inşallahh hiç korkma bitanemm dualarımız seninle :kiss:

aminnn arkadaşım ağzına sağlık, ne güzel yazmışsın 🙂 biliyorum takmamak gerek kafaya ama elimde değil işte bazen kaptırıp gidiyorum 🙂)) :cah:

kıslar nasılsınız yaa nasıl gıdıyoo calısmalar allah yardımcınız olsun allah sıze kucuk kucuk kuzular versın kendınızı sıcak tutun byyy

senin hikayen ne?

Çok geçmiş olsun canım..Allah biran önce şifa versin..Hiç umutsuzluğa kapılma..Rabbim büyük.Hiç birimiz umutsuzluğa kapılmayalım.. Canım ben 15 aylık evliyim.3 aydır deniyoruz..Denemeye başladığımız ilk ay mantar sorunum olmuştu,mantar gibi rahatsızlıklarda ağrılı ilişkiye neden oluyo bu rada onu da söyliyeyim.çünkü o dnem benim ağrılarım oluyodu.neyse ilaç kullanarak atlattım ama dikkatli davranıyorum yinede.Onun dışında bi rahatsızlığım yok çok şükür.Deniyoruz işte, ayın 22 sini bekliyorum bakalım canım.İnşallah hepimizin yüzü güler.

olmadı bu ay da yine adet oldum canım sıkıldı takmayım stres yapmayım diyorum hastalığıma yakın beynimde fink atıyo acaba soruları ve yine hüsran her hastalandığımda bi daha takmıcam stres yapmıcam diyorum bişeyler oluyo bana dün akşam yastıgım gözyaşlarımla doldu 🙁((((

Geri