Hamile Kalmak İstiyorum hamile kalma serüvenim

kızlar 100.sayfamız oldu sayılır,kutlarım hepinizi,paylaşımlarımız cok güzel.

bende bişi sorcam,şimdi dijital termometre aldım.sabah kalmadan ölçüm yapın diye ateş
takibiyle hamile kalmak topiğinde yazıyodu.ee ben namaza kalkıyorum 5 te.o zaman mı yapıcam? acil cvp verirseniz sevinirim.

evet bildiğim kadarıyla kaçta kalkarsan kalk hemen yataktan çıkmadan yapıyorsun, aslında buradaki mantık aynı koşullar altında vücudundaki küçük ısı değişimlerini yakalayabilmek, sabah kaçta kalktığından ziyade gün içindeki ısı değişimlerini dışlayarak standart vücüt ısısı oluşturabilmek diye biliyorum,
kolay gelsin canım, bu yönteme hiç cesaret edemedim ben uyku sersemi unuturum ölmeyi yada kırarım termometreyi diye 🙂)) inşallah bu ay yakalarsın bebişini 🙂))

evet canım Cielinde dediği gibi kaçta uyanırsan yataktan çıkmadan yani vücut ısın değişmeden ölçüyorsun ateşini ben de denemeye kalkmıştım ama her sabah unutmuştum
hadi bakalım canım hayırlısı olur inşallahh da bu ay bebeişkon tutunuverir

ayy Cielcimm valla bende unuttum her sabah kalkıyordum baş ucumada koysam gene unutuyordum yaa
inşallahh essen bizim gibi uykucu değildir

merhaba bazal vücut ısısı dediğimiz ısıya göre hesaplamaya çalışılıyor aslında. mantık kaslar çalıştıkça kan dolaşımı hızlandığı için gün içinde ki vücut ısısı bazal vücut ısısından fazladır ondan dolayı yataktan kalktıktan sonra ölçmek ovulasyonu hesaplamada yanlış sonuç verir.

aslında uykuyu severim ama kafamda bişi varsa ne yapar eder kalkmaya çalışırım.çoğunluklada başarıyorum bakalım artık düzenli bakabilecekmiyim.Kızlar bu ay son çalışma kaldı,dünden başlayark vücut ısımı takip etmeye başladım. 04.25 te 36,4 tü.bide 07:05 te baktım o da 36,8 di 🙂 ama ben ilk ölçtüğümü baz alıcam.eğer bu ay meleğim gelmediyse(Rabbim inşallah gelmiştir)önümüzdeki aya ısı hakkında bir bilgim olur :hıms:

günaydın essencim inş işe yarar ısı ölcüm yöntemi ben hiç yapmadım onu yapabilmem için önce ateş ölcer almam gerek
neyse ben yine adet olmadım dün şğne ucu kadar kahverengi leke ile karşılaştım ama şuan bişi yok

günaydın canım,ovülasyon takibinde kullanılıyor.yumutlaman bir gün önce ısıda 0.2 lik düşüş oluyormuş.eğer ertesi günde ani yükselirse yumurtlamış oluyosun.böle bişiler anladığım kadarıyla.her gün sabah 7-7.30 gibi dil altından,yataktan kalkmadan bakılması gerekiyor.
meraktan öldürücen bizi şu testi ne zaman yapıcaksın cnm,hayırlısı olsun