Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Kızlar dün aksam bebişimi ve kalp atıslarını gördük çok şükür hersey yolundaymıs çok heyacanlandım çok mutluyum Allah ım ısteyen herkese en kısa zamanda yasatsın ınsallah :nazar:

Allah tamamına erdirsin diyelim, bebişini sağlıkla kucaklarsın umarım.

Arkadaşlar bu yazılanlar doğrumu türkçe kitabı olan varsa bakıp bana söylesin nolur deliricem nedenmi ben amcamın oğluyla evliyim doktorumla görüştüm bunu okuduktan sonra düşüklerimin sebebi bu olabilirmiş niye daha önce söylemedin diyo düşük olmasa bile bebeğim sakat doğarmış ben kendi ismimle giremedim utandımda birisi bakıversin benim yok türkçe kuranım nolur hadi bekliyom

Canım çok iyi bilmiyorum ama Peygamber efendimizin damadı da kendi yeğeni değil mi?O yüzden böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Keşke akraba evliliği olmasaydı ama olmuş artık. Bundan sonra sağlıklı çocuklar için dua et.Genetik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz sanırım

Arkadaşlar bu yazılanlar doğrumu türkçe kitabı olan varsa bakıp bana söylesin nolur deliricem nedenmi ben amcamın oğluyla evliyim doktorumla görüştüm bunu okuduktan sonra düşüklerimin sebebi bu olabilirmiş niye daha önce söylemedin diyo düşük olmasa bile bebeğim sakat doğarmış ben kendi ismimle giremedim utandımda birisi bakıversin benim yok türkçe kuranım nolur hadi bekliyom
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, kardeş kızları, kızkardeş kızları, sizi emziren analarınız, süt bacılarınız, eşlerinizin anaları, kendileriyle birleştiğiniz eşlerinizden olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız size haram kılındı. Eğer onlarla (nikâhlanıp da) henüz birleşmemişseniz kızlarını almanızda size bir mahzur yoktur. Kendi sulbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi birden almak da size haram kılındı; ancak geçen geçmiştir. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir. [/FONT]" nisa suresi 23.ayet canım inşallah anlarsınki amcanla dayınla kardeşinin çocuğuyla evlenmek haramdır..kuzeninle evlenmek haramdır diye bir söz yazılmamıştır..sen gönlünü ferah tut..

Canım ihmaller üzerinden kendini bu kadar hırpalama, Benim de çok yakın bir akrabam amca çocuğu ile evli üç tane de sapasağlam çocukları var. Akraba evliliğini teşvik için söylemiyorum ama hiç bir şey bitmiş değil yani.

canım benim benim annem babamda dayı hala çocukları 3 kardeşiz hepimizde sağlıklıyız çok şükür ve dedemler çok kardeş olduklarından dolayı genelde çocuklarını birbirlerinin çocuklarıyla evlendirmişler böyle bir sorunla karşılaşmadılar sen içini ferah tut bunuda kendine stres etme

canım benim benim annem babamda dayı hala çocukları 3 kardeşiz hepimizde sağlıklıyız çok şükür ve dedemler çok kardeş olduklarından dolayı genelde çocuklarını birbirlerinin çocuklarıyla evlendirmişler böyle bir sorunla karşılaşmadılar sen içini ferah tut bunuda kendine stres etme

Bu arada en yakınımdakini unutuyordum🙂. Benim eşimin anne babası da hala dayı çocukları üç kardeşler hepsi de sağlılı çok şükür.

Bu arada en yakınımdakini unutuyordum🙂. Benim eşimin anne babası da hala dayı çocukları üç kardeşler hepsi de sağlılı çok şükür.
🙂 bende ilk önce halamları yazıcaktım ama kendi anne ve babamı unuttum 🙂 sonra yazıyı değiştirdim tabi karşıyım akraba evliliklerine ama olmuş zamanında hepsinin çocuklarıda sağlıklı çok şükür

hala - dayı çocukları veya teyze - amca çocukları evlendiğinde babaları farklı aileden olduğundan pek problem olmuyor. ama amca çocukları evlediğinde dikkat etmek gerekir. doktor kontrolünde yapmakta fayda var diye düşünüyorum.

Geri