Hamile değilim adetim neden gecikti ?

Adet gecikmesi sadece gebelikten dolayı olmaz. Stres, beslenme şekliniz, yaşam kaliteniz,hormonlarınızın dengesizliği , rahim kaynaklı sorunlar vs adet gecikmesine neden olabilir. Gebelik testi sonucunuz negatif bu durum da bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var..

15 gündür adet olmuyorum gebelik testi kaç tane yaptım negatif kafayı yiyeceğim niye adet olmuyorum?

Yaşadığınız adet gecikmesi sonrası gebelik testi yapmışsınız ve sonuçlar negatif bu durumda gecikmenin nedeni gebelik değil. Stres, rahim kaynaklı sorunlar,hormonal problemler,kullandığınız ilaçlar vs adet gecikmesine neden olabilir. Bu durum da bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var..

Merhabalar. Her ay duzenli olarak adet oluyordum. 8 ay once evlendim. Yumurtaliklarimda sag ve sol olmak uzere iki tane cikolata kisti var. Yasim 35 diktorum tup bebegi onerdi. Yumurtaliklarim icin iki tane vitamin verdi. Ben bu surecte 15 gun sogan suyu ictim. Adrtim bittikten 9 gun sonra cok acik renkte kanamam oldu 5 gun surdu. Adetim 6 gun gecikti. Test yaptim negatif cikti. Simdi ne yapmam gerekli. Doktoruma mi gideyim bekleyeyim mi. Cevap yazarsaniz cok sevinirim.

Merhabalar. Her ay duzenli olarak adet oluyordum. 8 ay once evlendim. Yumurtaliklarimda sag ve sol olmak uzere iki tane cikolata kisti var. Yasim 35 diktorum tup bebegi onerdi. Yumurtaliklarim icin iki tane vitamin verdi. Ben bu surecte 15 gun sogan suyu ictim. Adrtim bittikten 9 gun sonra cok acik renkte kanamam oldu 5 gun surdu. Adetim 6 gun gecikti. Test yaptim negatif cikti. Simdi ne yapmam gerekli. Doktoruma mi gideyim bekleyeyim mi. Cevap yazarsaniz cok sevinirim.

Test sonucunuz negatif çıkmış bu durumda hekiminize görünmekte fayda var.

Adet gecikmesi sadaca hamilelikten dolayı olmuyor. Makalede belirtildiği gibi gecikmenin bir çok nedeni var. Ama nedense biz bayanların aklına hemen gebelik geliyor. Benim adetlerim çok düzenli olmasına rağmen bir gün gecikti. Eşimle korunduğumuz halde acaba hamilemiyim diye düşündüm. Test yaptım negatif 15 günlük gecikme devam edince doktora göründüm. Yumurtlaman geç gerçekleşmiş ve yumurtan çatlamamış bu yüzden gecikmen var dedi. Sonra adet söktürücü verdi tarlusal. Sonra adetimi oldum. Bu yüzden adet gecikmesi olunca önce test yapın sonuç negatifse mutlaka doktora görünün..

Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Konu da buna dair detaylı bilgiler yer alıyor. Bir çok neden adet gecikmesine neden olabilir. Siz birden fazla test yapmışsınız sonuç negatif . Bu sonuç hamile olmadığınızın kesin kanıtı. Gecikmenizin nedenini öğrenmek için hekime görünün. Muayene ve tetkitlerle durumunuzun nedeni anlaşılır..
27 yasindayim sevgilimle 1 ay once birlikte olduk ama hic bir sekilde ice bosalma olmadi 16 gundur gecikti reglim neden olabilir?

27 yasindayim sevgilimle 1 ay once birlikte oldum hic bir sekilde ice bosalma olmadi ama adetim 16 gun gecti kac kere test yaptim negatif cikti neden olabilir hamile olabilir miyim?

Adetim hep düzenli gelirdi ama 25 gün oldu adet görmedim 3 defa test yaptım 2 poztif biri negatif çıktı hastaneye gittim kan testi negatif çıktı adet söktürücü verdi hala olmadım günden güne şişiyorum 6 aylık hamile gibi oldum delirmek üzereyim

Adetim hep düzenli gelirdi ama 25 gün oldu adet görmedim 3 defa test yaptım 2 poztif biri negatif çıktı hastaneye gittim kan testi negatif çıktı adet söktürücü verdi hala olmadım günden güne şişiyorum 6 aylık hamile gibi oldum delirmek üzereyim
Gebelik testlerinizin negatif olması hamile olmadığınızı gösteriyor. Adet söktürücü ilaç kullanımı sonrası 1 hafta 10 gün içinde adetiniz gerçekleşir.

Geri