Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

İdrar testi kimi hamilelerde bile kesin sonuç vermio. Benim mesela idrar testinde cikmiyor. Şuan zaten günün geçmemiş.idrar testindense kan testi daha güvenilir olur. Egerki geç dollenm olayi yoksa kesin sonuç verebiliyor 3 gün kala bile olsa

Merhaba arkadaşlar ben cumartesi günü yazmıştm şimdi bende sürekli acikma oluyor yemek yiyorum 3 4 saat geçmeden açıktıgimi hissediyorum ki ben çok yemek yiyen biri değilim saat 2 3 de yemek yerim bi de aksam 8 9 gibi ama şimdi. Öyle değil buda belirti olabilir mi acaba

İştah acilabiliyor ama normalde de bazen iştah artabiliyor kimisi mutlu olunca çok yeme gereği duyuyor kimiside aksine cani skilinca bazen benim canim sklinca neye saldiracagimi sasiriorumm

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Öncelikle merhaba Esra, aramıza hoşgeldin. Doğru yerdesin canım. İlk olarak hangi ilacı kullandığını sorabilir miyim? Gösterdiğin belirtilerin büyük çoğunluğu bize muhtemel gebelik belirtilerini veriyor diye düşünüyorum. Lakin bu ilaca bağlı olarak da değişebilir. Kullandığın ilacın etkilerini bilmek daha sağlıklı düşünmene yardımcı olabilir.

Kafanın karışık olmasını gayet iyi anlıyorum, bu çok normal. Regline bir hafta kadar kalmış, bir süre daha (en azından 4-5 gün daha) dayanmanı sonrasında da direkt sonuç için kan testi yaptırmanı tavsiye ederim. Beklenen regl gününün geçmesini öngören idrar kitlerinin aksine mevcut bulunan b-HCG hormonunun kandaki seviyesini ölçerek kesin sonuç veren kan testi seni büyük meraktan kurtaracaktır.

Lakin yine de muhtemel hayal kırıklığının önüne geçmek amacıyla kendini hamilelik konusunda şartlandırmamanı, kafana takarak stres yaratmamanı ve oluruna bırakarak kendini rahatlatmanı tavsiye ediyorum canım benim. Senin için en iyi olanın, hayırlısı olanın başına gelmesini diliyorum. Umarım almak istediğin güzel haberi alır ve bizimle burada mutluluğunu paylaşırsın bir an önce. Dualarımız seninle. 🙂 Sevgilerimle...
Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Selam arkadaşlar, foruma bugün üye oldum. Ama daha önce de okumuştum burada yazılanları. Reglime 1-2 gün kala hamile olduğumu bugün öğrendim. 1 yildir evliyim. Aslinda hissediyordum bu ay bir değişiklik olduğunu, benim için çok sürpriz olmadi. Bendeki belirtileri sizlerle paylaşmak istedim. Sevgiler...
Bacaklarımda, burnumda ve ayağımın altında kaşıntı (ayağımın altinda yanma)
Ayağımda bıçak saplanması gibi batma
Şüpheli ilişkiden 10 gün sonra, Önce sol kasığımda iğne batması gibi batma, ertesi gün sağ kasığımda ağrı.
Özellikle sol göğsümde ağrı, adetime 10 gün filan varken başladı.
Adetime 4-5 gün varken göğüs uçlarımda acı.
Adetime 6-7 gün varken lekelenme, pembe 1-2 damla, 2 gün üst üste.
Mide bulantısı, şüpheli ilişkiden 1 hafta kadar sonra başladı, gün boyu.
Kirpik karışması, alt kirpiklerim çarpraz çarpraz duruyor.
Baş dönmesi, adet günümden 10-11 gün önce.
Adetime 2-3 gün kala adet olacakmışım gibi alt karın bölgemde ağrı ve dolgunluk hissi, göğüs uçlarimda acima.
En başından beri uyuma isteği, adetime 1 hafta kadar varken yorgunluk, halsizlik.
Çok fazla gaz.
Mide yanması.
Stres.
Sol elimde çekilme, ağrı.
Ayaklarımda üşüme.
Çok rüya gördüm.
Akıntım çok arttı, hatta jinekolog bile muayene sırasında söyledi, adetime 6 gün vardı.
Ağzımda kuruluk. Hatta ağız kokusu.

Burnumun üstünde kaşıntı.

Selam arkadaslar ben aranıza yeni katıldım biz iki yıllık evliyiz bizim ilk tup bebek denememiz ben transfer sonrası 5. Gun test yaptım negatif cikti tekrar 7. Gun test yaptım bu sefer ikinci cizgi varla yok arası gibiydi acaba pazitif mı cok merak ediyorum aynı seyleri yaşayan arkadaslar varsa cevaplarsa cok sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Geri