Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Anyacım, büyük ihtimalle yarın sonuç alırsın. Benim de ablamın 2 oğluşu var, yengemin de bir kızı ve ikiz kızları yani 3 kızı var🙂 Ben de geçen hafta çok erken bazı belirtiler hissedince onlara sormuştum. Adetin geçtikten sonra evde yapılan testler gösteriyormuş. Negatif çıkarsa -işallah çıkmas- ve hala adet olmadıysan bir kaç gün bekleyip yenilemen gerekiyor.

Bana gelince çok sabırsızımdır dayanamadım🙂 erkenden geçen hafta kanda test yaptırdım ama negatif çıktı bu ayı pas geçiyorum🙂

Adetime 2-4 gün var, arada gecikir çünkü. Ama inanın test yaptırmasam kendimi iyice hamilelik havasına sokacaktım kesin. Çünkü bütün belirtiler-şikayetlerim artarak devam ediyor. Ama biliyorum ki, adet belirtileri ile hamilelik belirtileri benziyor.

Umarım hayırlı haberlerini alırısss şekercim...

Anyacım, büyük ihtimalle yarın sonuç alırsın. Benim de ablamın 2 oğluşu var, yengemin de bir kızı ve ikiz kızları yani 3 kızı var🙂 Ben de geçen hafta çok erken bazı belirtiler hissedince onlara sormuştum. Adetin geçtikten sonra evde yapılan testler gösteriyormuş. Negatif çıkarsa -işallah çıkmas- ve hala adet olmadıysan bir kaç gün bekleyip yenilemen gerekiyor.

Bana gelince çok sabırsızımdır dayanamadım🙂 erkenden geçen hafta kanda test yaptırdım ama negatif çıktı bu ayı pas geçiyorum🙂

Adetime 2-4 gün var, arada gecikir çünkü. Ama inanın test yaptırmasam kendimi iyice hamilelik havasına sokacaktım kesin. Çünkü bütün belirtiler-şikayetlerim artarak devam ediyor. Ama biliyorum ki, adet belirtileri ile hamilelik belirtileri benziyor.

Umarım hayırlı haberlerini alırısss şekercim...

Cok saol! umarım pozitif cıkar.Suan testi aldım banyoya koydum sabah yaparım die, gördükçe heycanlanıorum... yarın sanırım erkenden uyanırım yada gece uyku tutarmı bilmem:hıms:

selamlar kızlar.anyacım bende senin gibi pazartesiden beri reglimi bekliyorum.ve yarın vereceğin haberi sabırsızlıkla bekliyorum.

amanınnnn hadi yapın şu testi artık :D:D
benm adetten 3 gün önce belli olmuştu o kadar gün geçmiş yapın işte...çatlıcam :D:D

canim benim lekelenmem bir kac damla daha oldu .az once test yapyim negatif cikti.galiba reg olucam.sancimda basladi,benim artik pek umudum kalmadi acikcasi.demekki daha kismet degilmis .
anyacim insallah sen guzel haber verirsin
ozulme canim insallah hazirana zaten mayisda pek guzel haber alamadik butun umutlar hazirana kaldi gel haziran gel

umarım dedıgın cıkar aysemelekcim, inanın kafam cok karıstı bende emın olamıyorum artık hersey psikoljıkmı yoksa 🙁 test yapmaya da korkmaya basladım. ctesı 5 gun gecmıs oluyor sanırsam.Cıkarmı acaba yoksa 1 haftamı beklemelıyım ? Ablam gecen yıl hamıle kaldıgından ona da sordum.bence bekle ya ,havadandır dıo ama ben öle hissetmıorum. Ablam ınanmayınca moralim bozuldu anlıycagınız
canim sen yinede test et boyle beklemektense sonucunu bilelim daha rahat oluruz daha once reglin gecikmiyorsa ilk defa geciktiyse bence test et biran evel sonuc ya var ya yok kismet insallah vardir canim.

Evde gebelik testi yapacak arkadaşlar için faydalı olacağını düşündüm.
"Testin doğru sonuç vermesi için çoğu zaman adet gecikmesi olması gereklidir. Yani hamilelik süphesi olan ilişkiden sonra yaklaşık 14 gün geçmesi gerekir.

Test için en uygun örnek orta akım idrarıdır. Yani idrar yapmaya başlayıp biraz idrarı boşa akıttıktan sonra idrar örneği almanız daha uygundur.

Erken dönemde gebelik testinin negatif çıkması hamile olmadığınızı göstermez. En akılcı ve ekonomik yaklaşım adet kanamasını beklemek eğer gecikme olursa test yapmaktır.
2001 Ekim ayında JAMA dergisinde yayınlanan geniş kapsamlı bir araştırmada adet gecikmesinin olduğu günde yapılan idrarda gebelik testinin duyarlılığının %90 olduğu saptanmıştır. Geriye kalan %10 olguda daha henüz embryo rahime bile yerleşmemiştir. Yine aynı çalışmaya göre bu testlerin duyarlılığı en fazla adet gecikmesinden 1 hafta sonra olmakta ve %97'ye kadar çıkmaktadır.
Bu nedenle adet gecikmesinin takip eden 1-2 günde yapılan test negatif çıktığında mutlaka 1 hafta sonra test yeniden yapılmalıdır.

Testin hatalı negatif sonuç vermesinin temel nedeni duyarlılığının kandaki düşük düzeydeki hCG değerlerini saptamaya yetmemesidir. Testin erken yapılması bunda en önemli faktördür. Testin bozuk ya da son kullanım tarihinin geçmiş olması da bir diğer etkendir."

Evde gebelik testi yapacak arkadaşlar için faydalı olacağını düşündüm.
"Testin doğru sonuç vermesi için çoğu zaman adet gecikmesi olması gereklidir. Yani hamilelik süphesi olan ilişkiden sonra yaklaşık 14 gün geçmesi gerekir.

Test için en uygun örnek orta akım idrarıdır. Yani idrar yapmaya başlayıp biraz idrarı boşa akıttıktan sonra idrar örneği almanız daha uygundur.

Erken dönemde gebelik testinin negatif çıkması hamile olmadığınızı göstermez. En akılcı ve ekonomik yaklaşım adet kanamasını beklemek eğer gecikme olursa test yapmaktır.
2001 Ekim ayında JAMA dergisinde yayınlanan geniş kapsamlı bir araştırmada adet gecikmesinin olduğu günde yapılan idrarda gebelik testinin duyarlılığının %90 olduğu saptanmıştır. Geriye kalan %10 olguda daha henüz embryo rahime bile yerleşmemiştir. Yine aynı

çalışmaya göre bu testlerin duyarlılığı en fazla adet gecikmesinden 1 hafta sonra olmakta ve %97'ye kadar çıkmaktadır.
Bu nedenle adet gecikmesinin takip eden 1-2 günde yapılan test negatif çıktığında mutlaka 1 hafta sonra test yeniden yapılmalıdır.

Testin hatalı negatif sonuç vermesinin temel nedeni duyarlılığının kandaki düşük düzeydeki hCG değerlerini saptamaya yetmemesidir. Testin erken yapılması bunda en önemli faktördür. Testin bozuk ya da son kullanım tarihinin geçmiş olması da bir diğer etkendir."
sağol kardeşim bunları öğrenmem iyi oldu. valla iyi derlemişsin. emeğine teşekkürler.

Geri