Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Kızlar selam , hayırlı ramazanlar herkese tekrardan dualarda buluşalım :hamis: .. biz Ukrayna nın durumundan dolayı Yunanistan ile görüştük, benden baya bir test istediler , bu testleri daha önce yaptıran oldu mu acaba ?

Chicago test , bağışıklık sistemi embriyo ya saldırıyormu diye bakılıyormuş

Biopsi Microbiota ; rahimdeki iyi kötü bakterilere bakılıyormuş

Bu arada fresh yumurta istiyoruz dedik, 2 ay sürer dediler
Hayırlı Ramazanlar canım
Allah dualarını kabul etsin
Çok ilginç test
Testi nerede yaptırıcan Makaron?
Birde merkezin ismini yazarmısın?
Tedavi fiyatı nakadar?

Hayırlı Ramazanlar canım
Allah dualarını kabul etsin
Çok ilginç test
Testi nerede yaptırıcan Makaron?
Birde merkezin ismini yazarmısın?
Tedavi fiyatı nakadar?
Test i merkezde de yapıyorlar , ama istedigin yerde yaptırabilirsin dediler , Serum İvf , 6000 euro maalesef indirim de yok ,
Testleri em uygun nerden fiyat alırsam ordan yaptırayım diyorum ama mesela chicago testi Türkiye de bulamadım

Test i merkezde de yapıyorlar , ama istedigin yerde yaptırabilirsin dediler , Serum İvf , 6000 euro maalesef indirim de yok ,
Testleri em uygun nerden fiyat alırsam ordan yaptırayım diyorum ama mesela chicago testi Türkiye de bulamadım
Allah bu merkezde yavruna kavuşmayı nasip etsin
Türkiyede bulursan banada söyle
Bende bulursam söyliyecem❤️

Kızlar selam , hayırlı ramazanlar herkese tekrardan dualarda buluşalım :hamis: .. biz Ukrayna nın durumundan dolayı Yunanistan ile görüştük, benden baya bir test istediler , bu testleri daha önce yaptıran oldu mu acaba ?

Chicago test , bağışıklık sistemi embriyo ya saldırıyormu diye bakılıyormuş

Biopsi Microbiota ; rahimdeki iyi kötü bakterilere bakılıyormuş

Bu arada fresh yumurta istiyoruz dedik, 2 ay sürer dediler
Size de hayirli ramazanlar dilerim ayrıca tedaviniz hayirli olsun işleriniz de rast gitsin...sizden istedikleri her iki test de bana o kadar mantıklı geldi ki ayrıca rahimdeki var olan bakterilerin de embriyonun tutunması üzerinde önemli etkisi varmis bunun üzerine tüp bebek sürecinde çeşitli makaleler okumuştum hatta turkiye' de bazı tüp bebek doktorlari bunun için prebiyotik takviye kullandırıyor, bende çevreme bu testleri soracağım birşeyler ogrenirsem size haber veririm :erkek bebe:

Size de hayirli ramazanlar dilerim ayrıca tedaviniz hayirli olsun işleriniz de rast gitsin...sizden istedikleri her iki test de bana o kadar mantıklı geldi ki ayrıca rahimdeki var olan bakterilerin de embriyonun tutunması üzerinde önemli etkisi varmis bunun üzerine tüp bebek sürecinde çeşitli makaleler okumuştum hatta turkiye' de bazı tüp bebek doktorlari bunun için prebiyotik takviye kullandırıyor, bende çevreme bu testleri soracağım birşeyler ogrenirsem size haber veririm :erkek bebe:
Bende embriyo tutunuyor,ama sonra düşüyor,acaba banada lazım mı bu testler

Bende embriyo tutunuyor,ama sonra düşüyor,acaba banada lazım mı bu testler
Eğer transfer edilmiş olan embriyolar sağlıklı olup buna rağmen düşük yaşanıyor ise rahim'e odaklanmak gerekir diye düşünüyorum...kendi adıma son 5 yılda 9 kez tüp bebek tedavisi ve transferi oldum rahim kalinligi, hsg gibi bildiklerimiz dışında rahim ile ilgili detaylı bir test istenmedi benden...bence rahmimizde var olan iyi veya kötü bakteriler konusu henüz araştırma aşamasında yani literatüre geçmemiş dolayısıyla göz ardı ediyorlar ve bizim gibi ileri yaş grubuna "yumurtalariniz yaşlı!"diyerek kestirmeden sonuca bağlıyorlar...her birimiz donasyon konusu ile tanıştığımızda bunun daha ilk denememizde olumlu sonuclanacagini düşünmüyor muyduk?! Yani tabii ki olmamasinin altında birçok faktör yatiyor ancak yumurta veya sperm kalitesi kadar " rahim yapısı " ile ilgili konular da belirleyicidir diye naçizane düşünüyorum...

Sadece rahimle alakalı bi sürü test istedi ,

Microbiota test: 300 euros
Aqua scan /endometrial scratch: 200 euros
Ultrasound: free of charge
Chicago tests: 390 euros

Semen Analysis: 80euros
DNA Fragmentation:100euros
Maturation test: 100 euros
Oxidation test: 80 euros

Bir de ister burada isterseniz kendi seçeceginiz yerde yaptırabilirsiniz demeleri de güzel sonucta Türkiye de cok daha uyguna yaptırabilirim eğer yapan yer varsa

Sadece rahimle alakalı bi sürü test istedi ,

Microbiota test: 300 euros
Aqua scan /endometrial scratch: 200 euros
Ultrasound: free of charge
Chicago tests: 390 euros

Semen Analysis: 80euros
DNA Fragmentation:100euros
Maturation test: 100 euros
Oxidation test: 80 euros

Bir de ister burada isterseniz kendi seçeceginiz yerde yaptırabilirsiniz demeleri de güzel sonucta Türkiye de cok daha uyguna yaptırabilirim eğer yapan yer varsa
Evet işi oldukça ciddiye alıyorlar açıkçası ben etkilendim....umarim tamamını Türkiye'de yaptırabilirsiniz zira tedavi zaten yüksek e birde ek maliyetler tabii bunun ilaçları,yol,konaklama...vs. Allah yardımcınız olsun

Am
Evet işi oldukça ciddiye alıyorlar açıkçası ben etkilendim....umarim tamamını Türkiye'de yaptırabilirsiniz zira tedavi zaten yüksek e birde ek maliyetler tabii bunun ilaçları,yol,konaklama...vs. Allah yardımcınız olsun
Amin cümlemizin yardımcısı olsun , keşke bu savaş bitse de insanlar arayış içerisine girmese ama maalesef bekleyecek kadar zamanımız yok , 2 aydır arayıştayız inşallah bu klinik bizi mutlu eder bu sefer

Am

Amin cümlemizin yardımcısı olsun , keşke bu savaş bitse de insanlar arayış içerisine girmese ama maalesef bekleyecek kadar zamanımız yok , 2 aydır arayıştayız inşallah bu klinik bizi mutlu eder bu sefer
Herşeyde vardır bir hayır inanın...tabii ki inşallah savaş biter hepimizin temennisi bu..kendi adıma bir kez denemeyi düşünüyordum onu da tam Kiev diye karar vermişken savaş çıktı...belki de bazılarımız için kısmet başka rotasyondaymis şeklinde değerlendiriyorum artık...umarım emekleriniz emeklerimiz boşa gitmez ancak bol şans diliyorum

Geri