Şubat 'ta anne olacağım:)

canım eymenin kilosu iyi bnce az değil zaten artık kilo alımıda yavaşlıyor ben sabah emziriyorum daha kahvaltıya başlamadık dr 7. ayda başlayın dedi 10 gibi meyve püresiite uyuyor uyanıyor 2 gibi sebze çorbası veya herhangi bir çorba akşama doğruda yoğurt veriyorum bizim dr muhallebi vermemi pek önermedi çünkü 1 yaşına kadar şeker tuz yasakmış sağlıklı olsunlarda kilo olmasınlar bnce öptük eymeni...
cnm bizim doktorumuzda muhallebi pirinç unu falan verme sakın dedi demekki pek önermiyolar o tarz şeyleri şeker ve tuz yasak evt 1 yaşına kadar zaten bir iki kere yaptım yemedi pirinç ununu bende daha vermiyorum artık sofrada bizim yediklerimizden az az alıyo oda özellikle sarımsaklı yoğurt favarosi:)ama en büyük zevki beni emmekhahaha emerken uyumak istiyo buaralar illa bende sürekli veriyom valla böylelikle sütte devam ediyo .ok şükür o emdikçe ben hala regl olmadım buarada

sagıl canım.....canım saglıklı olsunlar kılo sorun degıl hem eymenın kılosuda cok ıyı zayıf degıl...
sabah devam sütü verıyorum canım ben anne sutumuz yerıne:)
ogleye dogru (uyuyor zaten 7de kalksa 9 gıbı uyuyor 11 gıbı uyanıyor)o arada da muhallebı tarzı bısey verıyorum.....oglen saat 1 gıbı oluyor genelde corba yapıyorum mesela tarhana ev yapımı,un corbası,yogurt corbası vs.uygun bır corba yapıyorum onu yıyor....sonra uyuyor uyandıktan sonra tekrar sut,aralarda uymazsa meyve rendelıyorum kucuk gozunden rendenın yorgutla karıstırıp verıyorum yada meyvenın suyunu sıkıyorum verıyorum aksam yatmadan da yıne devam sutu.....ha unuttum kahvaltı da yapıyoruz bıraz tuzsuz peynır bıraz pekmez(1 cay kasıgı kadar)yumurtanın sarısı bırazcık bıkac tanede buskıvıyı ıhlamurla ıslatıyorum muhallebı gıbı karısık bısey oluyor ama lezzetlı ve vıtamınlı denemenı tavsıye ederım canım
evt cnm bnm ya sağlıklı olsunlarda hamdolsunn gayet ii kiloları işte her bebek farklı bizim kahvaltımızda sizinkiyle aynı cnm hahaha arada yoğurtlu meyveli kahvaltı hazırlıyorum onuda seviyo tavsiye ederim

cnm bizim doktorumuzda muhallebi pirinç unu falan verme sakın dedi demekki pek önermiyolar o tarz şeyleri şeker ve tuz yasak evt 1 yaşına kadar zaten bir iki kere yaptım yemedi pirinç ununu bende daha vermiyorum artık sofrada bizim yediklerimizden az az alıyo oda özellikle sarımsaklı yoğurt favarosi:)ama en büyük zevki beni emmekhahaha emerken uyumak istiyo buaralar illa bende sürekli veriyom valla böylelikle sütte devam ediyo .ok şükür o emdikçe ben hala regl olmadım buarada
evet canım aynen biizm dr önermiyor ama biz kahvaltıyada başlamadık daha geçmi kaldık acaba dr 7. ayda başlayın dedi regl olmadınmı hala sütün koruyor olabilir ama sen yinede dikkatli ol eymene kardeş gelir falan emsin paşa çok şükür bnm eymende emiyor ama ek gıda alıyorlar ya az emiyorlar inş sütüm olursa 2 yaşına kadar devam Rabbim sütümüze bolluk versin inş

evet canım aynen biizm dr önermiyor ama biz kahvaltıyada başlamadık daha geçmi kaldık acaba dr 7. ayda başlayın dedi regl olmadınmı hala sütün koruyor olabilir ama sen yinede dikkatli ol eymene kardeş gelir falan emsin paşa çok şükür bnm eymende emiyor ama ek gıda alıyorlar ya az emiyorlar inş sütüm olursa 2 yaşına kadar devam Rabbim sütümüze bolluk versin inş
Kiz 2 yasina kadar nasil emziricenhahaha kocaman tosun olur:D
Bizim 2 hafta oldu emzirmeyi birakali. Kendi emmek istemiyo artik erkek ya guya grur yapmistir:D
Biriken sut once cok aci yapiyodu ama hemen dogum kontrol hapina basladim oda tamamen azaltti sutu simdi rahatim

Bezan cok mesgul oldugum da pasama hemen pratik bi yemek hazirliyorum

Patates , havuc , domates , princ ve evde olan herangi bi sebzeyi ekstra ekliyorum(kabak fasulye vs) cok az yag koyup hasliyorum sonra eziyorum. Allahtan pasam begeniyo tadini yemeksiz kalmiyoruz

Son düzenleme:
canım benim çok geçmiş olsun çok şükür Allah korumuş gerçekten çok dikkatli olmamız gerek geçenlerde bende kıl payı kurtardım oğluşumu yani 1 sn geç kalsam küt düşüyordu valla tam destekli oturtuyorum ben rahatlıkla oturuyor desteksiz daha oturamıyor inş prenses yediği ek gıdalar yaramıştır görüşmek üzere Allaha emanet olun...
sagol canım evet artık coook dıkkatlı olmamız gerekıyr rısklı dönemlere gırıyoruz......

evt cnm bnm ya sağlıklı olsunlarda hamdolsunn gayet ii kiloları işte her bebek farklı bizim kahvaltımızda sizinkiyle aynı cnm hahaha arada yoğurtlu meyveli kahvaltı hazırlıyorum onuda seviyo tavsiye ederim
tamam canım denerım bende:)
masallah eymene canım allahım bol bol süt versın kucuk herıfte bol bol ıcsın canım ben emzıremedıgım ıcın bu konuda cok muzdarıbım saglık olsun artık ıkıncıye ınsallah bol süt olur:)
pırınc unu fos kılo yapar dıye doktor tavsıye etmez canım bende cok yedırmıyorum muhallebıyı sadece mılıupanın varya hazır kutu arada ondan alıyorum hergun olmasada haftanın 3 gunu yıyoruz.......

Kiz 2 yasina kadar nasil emziricenhahaha kocaman tosun olur:D
Bizim 2 hafta oldu emzirmeyi birakali. Kendi emmek istemiyo artik erkek ya guya grur yapmistir:D
Biriken sut once cok aci yapiyodu ama hemen dogum kontrol hapina basladim oda tamamen azaltti sutu simdi rahatim

Bezan cok mesgul oldugum da pasama hemen pratik bi yemek hazirliyorum

Patates , havuc , domates , princ ve evde olan herangi bi sebzeyi ekstra ekliyorum(kabak fasulye vs) cok az yag koyup hasliyorum sonra eziyorum. Allahtan pasam begeniyo tadini yemeksiz kalmiyoruz

2 yaşına kadar diyorum ama bakalım emecekmi inş emer ama en az 1 yıl emzirmem gerek biz doğum kontrol hapıda içemiyoruz süt azalack diye 2. gelirse şaşmamhahaha bu karışımı bnde çok yapıyorum ee sen ek gıda yanında devam maması kullanıyosundur o zamn canım meteyi öp yerime.....

2 yaşına kadar diyorum ama bakalım emecekmi inş emer ama en az 1 yıl emzirmem gerek biz doğum kontrol hapıda içemiyoruz süt azalack diye 2. gelirse şaşmamhahaha bu karışımı bnde çok yapıyorum ee sen ek gıda yanında devam maması kullanıyosundur o zamn canım meteyi öp yerime.....

Mama zaten vazgecilmez oldu bizim icin:D yemek yedikten sonra bile cay niyetine bi biberon iciyo:)keyf mamasi

sende Eymeni op benim icin:)

huhuuuuuuuuuu ugrayamadim kac zamandir günler dolu dolu cok yogun geciyo=)
öncelikle gecmis olsun kizlar ben artik kizimi sadece oynasmak icin yatagima aliyorum sürünüyo yuvarlaniyo basasaga düser mazallah,
tatlicadim ucagimiz yarin 1 ay memlekette olacaz hayirlisi bakalim
ek gida isine alistik öglen sebze et/tavuk karisimi yiyoruz bizde baligi sevenlerdeniz, meyvesi yogurdu corbasi allaha sükür iyi alisti ek gidaya, desteksiz kisa bi süre oturuyo bebek arabasinda genelde oturuyo yatinca kendini yukari cekiyo=)
simdilik bukadar kizlar yarin yolculuk var ev dandini dolabi bosaltmam lazim ütülerim var biraz pööfff anlatacak cok sey var artik 1 ay snra =) kib özelliklede bebislerinizeee öptüm hepinizi bbbbb

Geri