Lanet Olsun Bu Düzene Diyenler Burada Mı ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Lanet Olsun Bu Düzene Diyenler Burada Mı ?

Lanet olsun bu düzene !

Evet arkadaşlarım herkese günaydın. Rabbim, gününüzü aydın etsin. Kazançlarınızı bereketlendirsin. Tabiki işyerleriniz açık ise. 2020 bi defol git dediğimiz konuda bu yılın yani 2020 yılının hiç bir yıla benzemediği aşikar kızlar. Her kes gibi sizler de bunu her alanda maddi manevi ekonomik olarak yaşıyorsunuz. Şimdi merak ediyorum. Sizler lanet olsun bu düzüne dediğiniz neler var ? Neler için " lanet olsun bu düzene " diyebiliyorsunuz ya da diyeceksiniz. Ben hemen başlıyorum kusura bakmayın biraz dolmuşum tahmin ediyorum.

lanet olsun bu duzene.jpg

Kocası değer vermeyen kadınlar burada mı ?

Bir türlü hak ettiğiniz değeri göremiyor musunuz ? Neler oluyor bu hayat arkadaşlarımıza, acaba ekonomi i başka bir kadın mı neler ile başedemiyorlar ? Sahi zaman geçince sevgi mi bitiyor neden bu düzen ? Bir adım öteye götürmeseler bari.

Elektrik Faturaları Coşanlar Burada mı ?

Sosyal medya üzerinden çok fazla girdi ile uzun bir süre gündemde kalan bir konuydu bu hatta elektrik firmaları bir sürü giderlerini de artık bizlerin faturalarına yansıtılacaktı sağolsun bu durumdan müzdarip olan insanlar " lanet olsun bu düzene " dedi ve değiştirdiler geri adım attılar. Ama halen yüksek be kızlar nasıl sizin elektrik faturaları düşük mü geliyor yoksa ?

Belki de sizler hayatınızın baharında birlikte olduğunuz kişi ile yollarınızı ayırma kararı aldınız. Lanet olsun la böyle düzene deyip güzel bir kutlama yapacaksınızdır. Belki boşanma pastası kesip önünüzdeki güzel günlere mavilere yelken açacaksınızdır sahi neye lanet olsun ?

Ya da tam tersi hayatınız çok çok güzeldir henüz cicim aylarındasınızdır ya da yeni bir hayat arkadaşı sevgili yapmışsınızdır kendinize ve siz " Lanet olsun içimdeki bu insan sevgisine, aşka " diyenlerdensinizdir. 21 şubat sevgililer günü hediyesine odaklanmışsınızdır daha şimdiden ha olamaz mı ?

Ya da Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karara göre şu anda Belkide dünya sıralamasına giren #sınavagelmiyorum diyenlerdensinizdir. Sahi bu nasıl bir düzendir ki pandemi sürecinde insanları eve hapsederken, özellikle mevzu sınav olunca yüz yüze sınava nasıl bir zihniyet karar veriyor anlamış değilim. Düşünüyorum taşınıyorum ama işin içinden malesef çıkamıyorum. Bence Saçma alın size Lanet olsun diyecek bir şey daha ? Ha bir de covid versiyon atlamış güncelliyorlar iki gündür bizleri ne yapacağımızı bilemiyoruz. Aşılar 11 Aralıkta gelecekti ondan da bir ses yok.

Neden bu başlık neden lanet olsun artık kendinizce lanet olsun diyebileceğiniz bir kaç bir şeyiniz vardır diye düşünüyorum. Tabiki Türkiye'de ya da dünya da yaşıyor iseniz. Bir şeye daha lanet olsun demeden geçemeyeceğim kızlar. Şu hani küçük minnak güzel gözlü kızımız vardı #LeylaAydemir İşte onun amcası katletmişti bu kızı. Aile davacı değil yerel mahkeme de beratını vermiş. E şimdi Lanet olmasın mı bu düzene kızlar ?

Leyla Aydemir.jpg

Hatırlamanız için resmini ekliyorum. Şimdi hatırladınız mı ? Bu cana nasıl kıyılır ? Neden Kıyılır ? Cana kıyan nasıl serbest bırakılır. Bu nasıl adalet bu nasıl hukuk nasıl lanet olmasın diyebiliriz ?

Ben bu başlığı yine twitter üzerinden " Lanet Olsun Bu Düzene " diyerek çöp kutusunu tekmeleyen amcanın halinden etkilenerek açtım. Kendi kendime sordum acaba neler var bu şekilde diyeceğimiz diyerek başladım konuya. Kim bilir nasıl bir derdi vardı da böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Vatandaşın birisi de videosunu çekmiş ve paylaşmış.

Peki senin içinden neler geçiyor. Neler için isyan ediyorsun ? Hayatında senin her şey iyi mi gidiyor. Senin haykıracağın bir şeyler yok mu ? Bizlere yaz paylaş tartışalım elbette kadın olarak senin de söyleyeceklerin vardır meleğim. Bu arada kayıt olmana da gerek yok. Yorumla gönder. Ama lütfen yapacağınız yorumlarda yayınlanabilirliliğe dikkat edelim.

Bu tür yorumları yayınlamadan sileriz ya da editleriz bilginiz olsun melekler. Hadi bakalım benim gözümden kaçan başka neler var lanet okuyacağınız.

Son düzenleme:
Ara ara Twitter üzerinden ve sosyal medya üzerinden insanların çöpten ekmek topladığını görüyorum bu düzene lanet olsun diyorum

Tamamda arkadaşlarım lanet olsun ok de neye lanet diyorsunuz düzen derken sizlere göre sıkıntılar neler neyi gördünüz ve siz ne için bu düzene lanet olsun diyorsunuz onu soruyorum sizlere :)

Leylaya çok üzüldüm katilide onun gibi işkence çekmeli
Evim çok küçük ama doğalgaz 40 da yaktığım halde 400 gelmiş
Sağlık özeller çok pahalı
Pandemiyi resmen vurguna çevirdiler
Ama buna izin verenlerde suç Allah hepsinin belasını versin
LANET OLSUN BU DÜZENE

Geri