Gerilim tipi baş ağrısı nasıl geçer neler yapabilirim?

F

Feydanur

Forum Okuru
Gerilim tipi baş ağrısı nasıl geçer neler yapabilirim?

Gerilim tipi baş ağrısı melek kadınlar kulübü gerilim tipi baş ağrısı sebepleri forum'da.​

Arkadaşlar son 2 yıldır benim yaşadığımı kimse yaşamamıştır herhalde önce boşandım sonrasında eşim çocuğumu göstermedi bayağı mücadele ettim şu an çocuğu mu aldım ama gerilim tipi baş ağrısı oluşmuş bende una ne iyi gelir çünkü baş ağrılarından İnan yataktan kalkamıyorum çok kötüyüm.

Merhabalar
Yaşadıklarınız gerçekten çok üzücü özellikle çocuklarınızdan ayrı kalmanız ya böyle bir travmatik olay geçirmeniz gerçekten üzüldüm ama çocuklarınıza tekrardan kavuşmanıza sevindim bir daha umarım böyle şeyler yaşamazsınız. Tabii ki stres sıkıntı gerilim durumları baş ağrılarına sebep olabilir özellikle gerilim tipi baş ağrısı bu sebeplerden oluşabilir. Yaşadığınız bu olaylar sonucunda kafanızda doluluk hissi baş ağrısı alınız ve sokaklarımızda basınç hissi kafanızın derisi boyun ve omuzlara kadar uzanan bir ağrı durumu varsa bu gerilim tipi baş ağrısı belirtileridir. Bu ağrılar kısa süre biteceği gibi günlerde de sürebilir hatta kronik hale gelme ihtimali de vardır. Bu tür bir baş ağrısı sıkıntınız varsa yeterli miktarda su içtiğinizi emin olun lavanta yağı ile başınıza masaj yapabilirsiniz ılık duş almak iyi gelebilir yine uykunuza dikkat etmelisiniz yeterli uymalısınız.

Baş ağrısı için önemli bir yazı bırakıyorum aşağıya ne dersiniz inceleyebilirsiniz ama size tavsiyem artık sıkıntılarınız geçtiyse çocuklarınız yanınızdaysa rahat olmaya çalışın. Ayrıca aşağıdaki linki "baş ağrısı nasıl geçer" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri