gebe kalmak için neler yapıyoruz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Cevap: gebe kalmak için neler yapıyoruz

Erkekler için
Erkekler üzerinde afrodizyak etkisi, olan yiyecekler listesi oldukça zengin; Maydanoz, nane, tarçın, kekik, vanilya, sivri biber, hardal, kereviz, ayçiçeği, greyfurt, susam, yumurta, kuşkonmaz, enginar, bezelye, badem, ceviz, hindi (çinko ihtiva ediyor, üstelik ucuz ve protein açısından da zengin), roka (bolca demir ve C vitamini içeriyor), şalgam, Antep fıstığı ve fındık (içerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile
afrodizyak olarak kullanılırlar), salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, fesleğen, karpuz, Hindistan cevizi, bal, pekmez, kivi, mango.
kaynak:güzelhobiler.com

Eğer bebek istiyorsanız...
Yapılan araştırmalar, yediğimiz şeylerin seks hayatımızın kalitesini bir oranda etkilediğini ortaya koyuyor. Hele de bebek yapmayı planlıyorsanız, başarı ihtimalinizi yükseltmek için vücudunuzun olabildiğince formda olması gerekiyor. Bu da elbette sağlıklı bir beslenme ile mümkün. Doğru gıdalarla, sperm sayısını bile artırabiliyorsunuz. Normal bir erkek, her boşalışında 40 ile 300 milyon sperm gönderiyor. Sağlıklı bir bebek sahibi olabilmek için, sperm sayıları kadar spermlerin iyi yüzebilmesi de gerekiyor. Örneğin, bol taze sebze ve meyveden oluşan bir beslenme biçimi seçerseniz ve her gün iki kere birer büyük bardak meyve suyu içerseniz, hem spermlerinizin sayısını hem de kalitesi yükseltebilirsiniz. Yani ne yapın edin, günde iki defa meyveleri karıştırıp - sıkıp sularını için efendim. Bir de sofranızdan içinde selenyum, çinko ve B, C ve E vitamini olan gıdaları eksik etmeyin. Bunlar hem sperm sayınızı hem de kalitesini artıracak. Sevişmenize ve cinsel isteğinize pek bir faydası olmasa da, eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız sizi daha sağlıklı bir hale getirip, işinizi kesinlikle kolaylaştıracak.
kaynak:haberturk.com

SEKS İSTEĞİNİ VE SPERM MİKTARINI ARTTIRAN GIDALAR
Çilek:İçerdiği E vitamini sayesinde sperm miktarını ve cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırarak seks dürtüsünü artırıyor. Afrodizyak etkisi günde 2 kase taze çilek yiyenlerde 1 hafta içinde görülüyor.
Avokado:Temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Haftada 3 kez yiyenlerde bu meyvenin etkisi 2 hafta içinde ortaya çıkıyor. Sperm miktarında önemli oranda artış sağlıyor.
Zencefil:Vücudun ısısını artırarak kadın ve erkekte uyarıcı etki yapıyor. Erkekte uzun süreli ereksiyon sağlıyor. Haftada 4 kez bir tutam zencefil tüketenler etkisini ciddi performans artışıyla görüyor.
Özellikle erkekler günlük çinko alımına dikkat etmeliler. Çünkü çinko, erkeğin sperm üretimini artıran mineraller arasında yer alıyor. Erkeklerin pırasa, lahana türü sebzeleri bolca tüketmesi gerekiyor.Gene çinko yönünden zengin,istiridye gibi deniz ürünleri de tavsiye listesinde.
Balık:Cinsel performansı artıran maddeler arasında başı iyot ve omega-3 çekiyor.Haftada en az 2 gün tüketildiğinde stresi yatıştırıyor,mutluluk veriyor.Kan dolaşımına yaptığı faydalar sayesinde,ereksiyonu sorun olmaktan çıkarıyor.
Yapılan bazı araştırmalarda domates ve kayısıda bulunan PP vitaminin cinsel performansı ve isteği artırdığını ortaya çıkardı. Bu durum, hem C vitamini hem de PP vitamini açısından zengin olan domatesi sofraların baş tacı ediyor.
Domates:A vitamini deposu olan domates, seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. 2 hafta boyunca günde 1 domates yiyenlerin bu sebzenin cinsel hayatlarına etkisini hemen fark edeceklerini söyleyenler var.
B Vitamini içeren gıdalar da bir diğer performans arttırıcı olarak karşımıza çıkıyor. Makarna, pirinç, patates, ekmek
kaynak:hospıtalıum.com

insallah esime bazi seyleri yedirmekte cidden zorlaniyorum zevkle ictigi tek sey findikli süt:zuha:

Bende eşime içiriyorum onda sorun yok ama kendisi çok seviyor fındıklı sütü seninde eşin ağzının tadını biliyor🙂 Rabbim ona şifa etsin inşallah

çitosum banada yapsana gııı o fındıklı sütten canım çekti valla😀

1213684756sut.jpg
20080701174819_findik_resimleri2.jpg

Canım bana gelince söz sanada yapıcam:kiss:her gün şafak sayıyorum asker gibi:hhh:neyse şunun şurasında nisana ne kaldıki her akşam fındıklı süt içirecem sana🙂

tamam aganigi naganigi çitosummm mucux:D:D😀

ay kizlar ben heyecan yaptim pazartesi 2. testini yapacak esim büyük ihtimal persembe gibi sonuclari alirim dua edin hersey düzelmis olsun olur mu 🙂

Geri