Dudak çatlamasına iyi gelecek bir ilaç var mı?

• Konbuyu başlatan Harikalar diyarı
  • Başlangıç tarihi
H

Harikalar diyarı

Forum Okuru
Dudak çatlamasına iyi gelecek bir ilaç var mı?

Dudak çatlaması için ilaç melek kadınlar kulübü dudak çatlaması için krem forum'da.​

Kış ayları geldiğinde bahar da dahil olmak üzere dudaklarımın çatlaması geçmiyor bunun için ne yapabilirim? Dudak çatlaması için ilaç önerisi olan var mı etkili bir ilaç arıyorum ya da krem? Dudak çatlamalarına iyi gelecek bir krem ya da ilaç olsun lütfen. Bu dudak kremi vardı o hic işe yaramadı. Çatladığında kanıyor çok acı çekiyorum ben.

images (18).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Kış aylarında nem azlığı sebebiyle dudakların çatlaması olağandır ayrıca dudak çatlamasının nedenleri arasında dudakları yalamak, emmek ısırmak elinizle oynamak çatlamasına sebep olabilir. Dudaklar da yapı gereği çok ince ve hassas deriye sahip olduğu için kolaylıkla yara olabilir ve çatlayabilir. Dudak çatlaması için ilaç sorunuza ise dudak çatlağı çok oluyorsa yanınızdan nemlendiricinizi eksik etmeyeceksiniz. Yine farmasiden aldığım nemlendirici ve yanında dudak peelingi de çok işe yarıyor bende. Dudaklar için özellikle peeling yapmak gerekir. Bunun için ihtiyacınız olan şey toz şeker ve limon suyu ile haftada bir peeling yapabilirsiniz. Ama diğer günler her gün nemlendirici dudak balsami kullanın mutlaka. Dediğim gibi benim farmasiden aldığım dudak balsami çok iyi kullanıyorum ben adı save the lips deneyebilirsiniz.

Dudaklarım çok çatlıyor diyorsanız mutlaka aşağıdaki linke de bir göz atın. "Sürekli dudaklarım çatlıyor nedeni nedir" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geri