artik dayanamiyorum yardim edin

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; ben evli değilim ama gerek okuduğum kitaplardan, gerek ise evlilik üzerine araştırarak açtığım konulardan biliyorum ki, bu böyle gitmez!!!

''Kızım için katlanıyorum'' demişsin, içim yanarak bu cümlene şunu demek isterim. Kızın için katlanman, aslında kızına yaptığın bir kötülüktür. Çünkü, o kız çocuğu yarına umut dolu gözlerle bakacağı yerde, korkarak, özgüveni olmadan bakacak. Annesinin dayak yemesi, onu yıpratmaktan çok babasından uzaklaştıracak.

Çocuk sevgi ve şefkat dolu bir aile ortamında yetişmeli ki, yarına umutla baksın, kendine olan özgüveni artsın ve kendi ayaklarının üzerinde cesurca durabilsin.

Ben zaten bu tarz evliliklerde ''çocuğum için, çocuklarım için'' bunu anlamıyorum. Kişi kendi canı pahasına bir fedakarlık yaparsa, kendi psikolojisi alt üst olur ve değil çocuğuna, kendine bile hayrı olmaz. Kaldı ki dayak atan bir baba ve psikolojisi bozuk olan zavallı bir anne. O çocuk, böyle bir ortamda nasıl büyüyecek, yarın kendi ayaklarının üzerinde nasıl duracak?

Eşinle konuş ve onun psikolojik yardım almasını sağla. Aksi halde bu gemi böyle gitmez, boğulan ilk önce o fedakarlık yaptığın çocuğun olur, sonrada sen olursun.

''Bekara karı boşamak kolay'' dediğinizi duyar gibiyim ama dediğim gibi, bu tarzda bir yaşam, yaşam olmaktan çıkar ve hayatı zehir eden bir kabusa döner...

Senin ve çocuğun hakkında en hayırlısı olsun. Üzüldüm...

kocanı kazanmak için ona hiçibisey sorma ,ona bi çokuk gibi dağvran yani lafın kısacası güler yuzunu göster ne olursa olsun duzelir ve fazla şeyler isteme belki işi kötu gidiyo kim bilir sesini yukseltme ona carşı bi melek gibi olmalısın o zaman anlar ne demek istedini.

Bence en doğru yol bir psikolağa gitmeniz canım ordan başlayarak farklı çözümler deneyebilrsiniz...

kocanı kazanmak için ona hiçibisey sorma ,ona bi çokuk gibi dağvran yani lafın kısacası güler yuzunu göster ne olursa olsun duzelir ve fazla şeyler isteme belki işi kötu gidiyo kim bilir sesini yukseltme ona carşı bi melek gibi olmalısın o zaman anlar ne demek istedini.

hayatım ıı dıyosunda adam pıskopat...kadın kanalıdegıstr dedı dıye dayak yemıs ona ters davran desek adam noluyo lan dıyıp dovcek.piskolaga gıdelım dese sen bana delımı dıyosun ulan dıyıp dovcek senın dedıgın gıbı herseye he de cocuk gıbı davran dıyelım bıde adam bu defa noldu bukarıya bole benı takmıyo hee dıyo herseye sormuyo etmıyo noluyo lan dcek dovucek.karsına alıp konus bole devam ederse cocugumu alıp gıderım de dıyelım.... adam bu defada dıcekki nereye gıdıosun lan sen dıyıp dovucek...yanı bu kızın degıl bır aıle buyugunun konusması gerek ...yalnızca sole olsun tatalım esının muhabet etmeyı sevdıgı goruslerıne saygı duydugu bırını sec bu konu ıcın...dırek kotulersen dahada beter olucak o yuzden adam desınkı ya hanı dıkkat edıyorum snde anı bır sınır cıkısı oluyo hanı sonra pısman oldugun bellı ama o anlık ofkeyle gozn dnyr .paylaşmak ıstedgın bısı varmı kardesım ben herzaman buradayım desın..adam bunu cok dusunur...emın olkı ve bak sunu kesınlıkle yap ama ıı bı zaman kolla sınırlı olmadıgı bır zaman ve alkollu olmadıgında koltukta oturuyorsa eline bır cay kahve yada ne sevıyorsa ornegın rakımı sevıyo guzel bı masa hazırla ama sakın buyuk bı rakı sısesı koyma kucucuk bır sıse al yarısını bosalt masaya ole koy kı cok ıcemesın..ama al ıc dııl ıznın olursa senınle karsılıklı bır kadeh ıcmek ıstıyorum de...snra bır 15 dkka sonra falan ses tonuna hakım olarak gozlerının ıcıne bakarak konus ve ten temasında bulun ornegın elının uzerıne elını koy.ben gercekten sadece senı sevdım hala sevıyorumda sen benım kocam hayat esım cocugumn baabsısın evımızın dıregısın senın sayende gecınıyoruz.sana ck saygı duyuyorum sevgılım ama bazen sınırlenınce benım canımı cok acıtıyorsun neden yapıyorsun bunu bana gercekten bır hatam varsa bana anlat duzeltıyım hatalarımı . cocugumuzdaa bunları gorerek buyumesın gbi seyler soyle ...sen kocanı daha ıyı bılırsınkı kızmıcagı cumlelerı kullan. hakkında hayırlısı btanem =((((

canım benim çok üzüldüm Allah yardımcın olsun inşallah..Şulenin dedikleri çok doğru aslında ya adam gibi senin ailenden bi erkeğin dayağı onu yola getirebilir ama ters de tepebilir küçük bi ihtimal de olsa..ama önce ailenle konuş ve sakın kızım evlendi de boşandı konu komşu ne der vs derlerse de en azından onlara karşı tavrını koy .mor çatı gibi kurumlara başvur ve eşinin donuna kadar alacak şekilde tazminat davası aç hayatım..bize de yine durumunu bildir canım belki farklı fikirler sunabiliriz..

Çocugun için ona katlanmak zorunda değilsin cocugunun bu ortamda büyümesi onu daha çok etkiler. Hayat akıp gdiyo .. Daha sonrasında cok pişman olursun bunlara katlandgın ıcın ..

canımm inan çookk üzüldümm allah hiçkimsenin başına vermesinn neden peki hiç konuşmayı denedin mi eşinle???neden böyle davranıyo sana allah yardımcın olsun canımm ya inş düzelir herşey

bencede kızın icin katlanıyorum demekle ona kötülük yapıyorsun aslında evde gördüğü şiddet onu cok etkileyecek bugün kücük seylerde seni döven adam belki ilerde neler neler yapar 😕 o cocugunda psikolojisi bozulur dahada kötü olur..onu konusarak doğru yola getirebilecek bi yakının varsa konussunlar yada anne baban bisekilde devreye girsin yada onun anne babası devreye girsin.ne ya bu hayvanmı yetistirmisler !

gerçekten çok üzüldüm canım eşinle zor olacagını bılıyorum konuşmaya çalış.eger halen şiddete hakarete devam edıyorsa buna sessız kalma çocugum için katlanıyorum dıyosun ama böyle çocugun daha çok zarar gorur.mutlu bır hayat ve ıyı bır anne olmak ıstıyosan ayrıl boyle evladınlada saglıklı iletişim kuramazsın tatlım

vallahi ne diyecemi bilmiyomki kafam karisidi bi insan esien bunumu yapar ya aklim ermiyo bide daha evliliyin basindasiniz allah allah ben olsam dayanammam böyle seylere valla koyarim kapiya bu kadar

Geri