Sezeryanla doğum yapanlar sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

B

Burdurlugelin

Forum Okuru
Sezeryanla doğum yapanlar sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

Sezeryanla doğum yapanlar neye dikkat etmeli melek kadınlar kulübü sezeryanla doğum yapanlar kaç günde iyileşir forumda.​

Kızlar ben sezeryanla doğum yapacağım bazı sağlık sorunlarından ötürü size sormak için geldim de acaba sezeryanla doğum yapanlar neye dikkat etmeli sonrasında? Sezeryanla doğumdan sonra kaç günde iyileşirim? Bu ilk doğumum olacak da biraz korkuyorum açıkçası?

Merhabalar
Sezeryan ile doğum bilmeyenler için normal doğuma göre biraz zordur. Zorluğu dikişlerin biraz ağrıması hemen anında kalkıp bebeğinize istediğiniz gibi bakim verememek gibi. Normal doğuma nazaran biraz geç iyilesir. Sezeryan ile doğum yapmak aslında o kadar da kötü değil. Yani zaten o minik elleri ayakları yüzü görünce hiçbir şey kalmıyor inanın.

"Sezeryan doğum yapanlar neye dikkat etmeli?"​

• Bol bol dinlenin
  • Karnınızı destekleyin
  • Yavaş yavaş yürüyün yürüyüş iyi gelecektir
  • Çokça su tüketin bu sütünüze de katkı sağlar
  • Sezeryan dikislerinizi ilgiyle iyileştirin sık sık kontrol edin enfeksiyon durumuna karşı
  • Emzirme pozisyonu seçin kendinize hangi pozisyonda rahat iseniz o şekilde emzirin özellikle dikiş bölgesine yumuşak bir yastık koyabilirsiniz
Sizin icin "doğru emzirme pozisyonu nasıl olmalıdır doğru emzirme pozisyonu" konusunu da incelemenizi öneririm.

Geri