Pantolondan mazot lekesini çıkarabilen arkadaşlar bana yardım edin

S

sıdıkaacill

Forum Okuru
Pantolondan mazot lekesini çıkarabilen arkadaşlar bana yardım edin

Pantolondan mazot lekesi nasıl çıkar melek kadınlar kulubü pantolondan mazot kokusu nasıl çıkar forumda.​

Arkadaşlar eşim sanayide çalışıyor daha doğrusu eski işinden ayrıldı bir arkadaşı ile ortak iş açtılar. Sanayi işinden biraz anladığı için onun için de iyi oldu ama her gün mazot benzin yağ kokuları ve lekeleri ile gelmeye başladı adam. Pantolondan mazot lekesi nasıl çıkar bilen var mı? Bu pantolonları ne yapmak lazım lekeleri çıksın acayip de kötü kokuyor ben hiç gelemem benzin mazota.

Merhabalar
Allah kolaylık versin hayırlı olsun yeni işiniz. İşte en zoru da bu aslında hayırlı kazançlar olsun şimdiden ama sanayide oto tamiri işinin en zor kısmı çıkmayan lekelerdir. Şimdi leke konularına gelirsek. Her leke anında çıkmıyor inatçı lekeler deniyor ya hani işte o lekerden biri de mazot lekesi. Neden? Çünkü yağlı bir yapıya sahiptir. Çıkması zordur ama biz kadınların elinden ne kurtulmuş ki bir mazot lekesi kurtulsun:) Tabii lekeye hızlı müdahale etmek de çok önemli çünkü dedik ya mazot yağlı bir bileşen ve hızlı davranılmadığı zaman bazı kumaşlara sızıp çıkması zor olabilmekte. Sizin yapmanız gereken eşiniz işten geldiğinde hemen leke filan varsa hemen müdahale etmektir. Şimdi size en etkili yöntemlerden biri olan soda ve karbonat karışımını leke üzerinde denemenizi söylemek olacak. Dökün 20 dk bekleyin lekelere nüfuz etsin karışım. 20 dk sonrasında ise biraz elinizde çitileyebilirsiniz. Sonrasında makinede yıkama işlemi yapın. Dilerseniz aşağıdaki konu da leke konularında yardımcı olabilir. ''Leke çıkarılırken dikkat edilmesi gerekenler''

Evet hayatım soda ve karbonat yöntemini mazot lekesi için kullanabilirsin. Bunun için mazot lekesi olan pantolon gömlek ya da her ne ise onun üzerine yarım çay bardağı kadar karbonatı döküyorsun ve karbonata da biraz su katıyorsun akışkan olmayan ama malzemenin üzerinde dürucak yumuşaklıkta olacak yarım saat bekleyeceksin ve sonra güzelce yıkayıp kurulayacaksın hayatım.
Aşağıda videosu da var birden çok seçenek anlatılmış amonyak vs bak dene hayatım. Kolay gelsin.

Pantolondan mazot lekesi çıkarmak için aşağıdaki yöntemlerden birini deneyebilirsiniz:

1. Deterjan ve su: Lekeli bölgeyi deterjanlı su ile yıkayın ve leke gidecek kadar süre ile bekleyin. Ardından, lekeli bölgeyi bol su ile yıkayın ve kurulayın.
  2. Alkol: Lekeli bölgeyi alkol ile silin ve birkaç dakika bekleyin. Ardından, lekeli bölgeyi bol su ile yıkayın ve kurulayın.
  3. Solventler: Sprit, terpentin veya benzeri solventler kullanarak lekeli bölgeyi silin. Solventler, lekeleri çözücü özelliği sayesinde çıkarmaya yardımcı olabilir. Ancak, solventler ciltte tahrişe neden olabilir ve nefes yolu irritasyonuna neden olabilir, bu nedenle dikkatli kullanılması önemlidir.
  4. Çamaşır suyu: Lekeli bölgeyi çamaşır suyu ile silin ve birkaç dakika bekleyin. Ardından, lekeli bölgeyi bol su ile yıkayın ve kurulayın.
  5. Sabun: Lekeli bölgeyi sabunlu su ile yıkayın ve leke gidecek kadar süre ile bekleyin. Ardından, lekeli bölgeyi bol su ile yıkayın ve kurulayın.
Eğer leke hala çıkmıyorsa veya pantolon hasar gördüyse, profesyonel bir çamaşır yıkama hizmeti kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu hizmetler, lekeleri çıkarmak için daha güçlü deterjanlar ve ekipmanlar kullanabilirler.

Geri