Florürlü vernik ne işe yarar çocuklarda kullanılır mı?

S

Sadakatsiz

Forum Okuru
Florürlü vernik ne işe yarar çocuklarda kullanılır mı?

Florürlü vernik ne işe yarar melek kadınlar kulübü florürlü vernik uygulaması nedir forumda.​

Kızlar benim çocuğum 9 yaşında ve dişlerinde çürükler var yani bunu nasıl onarabiliriz bilmiyorum ama florürlü vernik uygulaması acaba bu konuda işe yarar mı yardımcı olur musunuz florürlü vernik çocuklarda kullanılır mı zararlı olur mu? Florürlü vernik ne işe yarar ve kimlerde kullanılmaz bilgisi olanlar yazabilir mi?

Merhabalar
Florürlü vernik ne işe yarar? Florürlü vernik uygulaması dişlerin çürümesini engelleyen bir uygulamadır tükürük ve birlikte birleştiğinde kurur ve yutma olasılığı ortadan kalkar. Bunu diş hekimi uygular bu yapılmadan önce diş yüzeyleri temizlenir bu işlem diş diplerine uygulanır. Florürlü vernik uygulamadan 30 saniye ve 2 dakika arasında tükürükle temas ettiğinde kurur evet dış yüzeyinde tutunma sağlar böylece dişlerin çürümesi engellenmiş olur. Florür vernik uygulamasının herhangi bir zararı yoktur çocuklar da rahatlıkla kullanılabilir ama dişlerinde çürüklük varsa öncelikle diş hekiminin size gösterdiği yolu uygulamalısınız belki daha farklı bir uygulama yapacaktır.

Çocukların diş temizliği konusunda ayrıntılı bilgi alabileceğiniz aşağıdaki linki bırakıyorum. "Çocuklarda diş temizliği" konusu aşağıdaki linkte tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geri