Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

İyiyim canım şükür 24 haftaya geldik.
Sayfamız çok sessiz kimse yazmayınca merak ediyorum valla.
Massallah saglicakla ucagina almaya az kaldi çoğu gitti az kaldi canim aylar ne cabuk geciyor senin icin kimbilir nasil gecmistir kıpır kıpırdır icin tahmin edebiliyorum insan öyle hisseder sanırsam bizlerede yasatsin o duyguyu cok soru sordun diyeceksin merak ediyorum sadece canim bu hamileligin de kac kilo aldin ngs ler nasil geciyor kacgunde bir gidiyorsun kontrole sooryy baya sordum affet

@Eftalios um sen ne alemdesin hazırlık nasıl gidiyor batum yolculuğu ne zaman bak brnde sana çok sordum

İyiyim canım çok şükür. Zaman çabuk geçiyor evet ama tedirginlik bitmiyor. Amin inşallah sizlere de nasip olsun canım. Mayıs ayında tedaviye başlamıştım 10 kilo aldım bu zamana kadar. Kontrollerimde ayda bir oluyor.
Şimdi 2 li tarama testinde yaştan dolayı risk çıkmıştı bende. Hatta dr nifty testini önermişti ama yaptırmadım ben. Bu hafta perinatolog randevum vardı. Bütün organlar ölçümler şükür iyi çıktı.
Sadece canımı sıkan ense kalınlığı 6,24 çıktı biraz kalınlaşmış 23. -24. Haftalardayım. Perinatolog da down sendromu testini yaptırabilirsin ne olur ne olmaz dedi. Şimdi onu araştırıyorum Sadece down sendromu testini yaptırmak için. Kafam allak bullak oldu.

Merhaba hanımlar, yardımınıza ihtiyacım var. Erken menopozum 5 yıl oldu. Doktorum cylo prognova verdi. Onu kullanıyordum. Bu ay onunla regli olmaadım ilaç bitti 10 gün oldu bende gelen giden yok. Test yaptım çıkmadı birsey. Bu ilaç rahim duvarını kalınlaştırıp kanamaya sebep oluyor diye hatırlıyorum. Simdi benim rahim duvarım artık kalınlaşmıştır bile mi demek bu. Kıbrıs’a gidecektim yazın tedavi için, rahim duvarı kalinlasmazsa nasıl oluyor. Pazartesi doktora gidicem.

Merhaba @Szr_ cim down sendromu testi hangisi fetal dna yani nifty mi oluyor?

Biz yaptirdik 12 haftada nifty. Down sendromundan baska iki farkli kromozom bozuklugu hastaligina daha bakıldı. Kan amerikaya gitmisti. Sen neden yaptirma taraftari değilsin?
Ben 2 li tarama testi yaptırdığımda yaştan dolayı risk çıkmıştı. Ultrason görüntüsü herşey normal çıktı. Detaylı ultrasonda da bütün organları normal çıktı. Sadece az bir şey ense kalınlığı çıktı. Hatta perinatolog haftasına göre aslında büyük bir fazlalık değil dedi.
Şimdi yaptırmasına yaptırayım da 6 aylık oldu. Allah korusun bir sıkıntı varsa ne yapacağım bu saatten sonra. Vicdanım kabul etmez açıkçası.