Yumurta ve Sperm Donasyonu hakkında bilinmesi gerekenler paylaşımlar burada

Kızlar hiç takılmayın hücre sayısına havuz yapıyoduk bundan 2 sene önce 8 7 6 10 hücreli üç günlük embriyolarım vardı 4 opu sonunda 8 tane3 günlük embriyo oldular ama 5. Güne bekletildiğimizde 4 tane bc kalitelerde blasta dönüştü çok üzülmüştüm 4 bc 2 tane 3 bc ve 2 bc ydi sanırım . İşte transfer günü o 4 bclerden biri 5 ab ye yükseldi hem de o kadar umutsuz gittiğim son dakikaya kadar kahve içtiğim transferde. Sonuç oğlum oldu. En kötü embriyolar en güzel çocuklara dönüşür diye bir cümle okumuştum…

Dediğin gibi hic belli olmuyor bu işler olcağı varsa her ne durumdaysa oluyor oluyorda işte yinede insan iyi olursa şansım artar diye düşünüyor işte Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin hepimizin

Merhaba arkadaşlar
Transfer sonucu negativi alınca çok üzüldüm kendimi toparlamam zaman aldı.
Şimdi iki ay sonra kalan donmuşları almak için hazırlanacam. Benden istenilen testler
th1 , th2 sıtokin oranları ve cd56 testleri.
Rahim için histeroskopi ve hsg.

Anlamadığım nokta şu : Histeroskopiyi anlıyorum yapışıklık vs.gibi sorunları halletmek için olması gerekiyor. Zaten kendimde histeroskopi planlıyordum ama
laporoskopi ile tüpleri alınmış birinden hsg neden istenir ? Ben buna anlam veremedim doğrusu. Acaba benim bilmediğim hsg nin başka ne gibi fonksiyonu var. Doktorla önceden tüplerimin alındığını paylaşmıştım buna rağmen hemşire bugün yapılacaklar listesinde onuda yazmış.
Sizce tüplerim alındığı halde hsg yaptırmam mantıklımı?
Yoksa sadece histeroskopi yeterlimi

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah donmuşlarınla anne olursun.
Hsg sadece tüplerin durumu için çekilmiyor ki. Rahimde yapışıklık, perde var mı bunlara da bakılıyor. Histereskopi de laparoskopi kadar detaylı olamıyor bu yüzden emin olmak için hsg de istemişlerdir.

Geçmiş olsun mavi ay Rabbim bir daha yasatmasın inşalalh yeni tedavin sana şans getirsin Allah gönlüne göre versin canım