Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

Orjim bu sirf senin icin kara kuzum:
Kapiyi acinca hemen fark etmedim ama üstümü cikarinca biseyin farkli oldugunu anladim.
Evin icinde bakinirken bi bavul ve bi ilac cantasi buldum salonda. Eyvah dedim…. Annem gelmis

Annemden bahsedim annem ufak boylu 62 yasinda ve sözü gibi vicududa agir. Yani kilolu ve geveze, azcik dikatatör ve babam vefat ettiginden beri yalniz.

Ariyorum evin icini: Anne Anne senmi geldin diyerekten. Annem banyodaydi ve kilit acildi karsimda elinde havluyla kapiya omzunu vermis cazibeli bi sekilde siritiyordu… „Kizim“ dedi sarildik.
Saskinligimi gizleyemedim annemin sadece yarisi kalmis: üstündede siyah likrali bi elbise tiril tiril.
Tirnaklari boyali ve saclari kisa ve kizil.

„Annecim niye haber vermedin bilseydim ben seni alirdim, daha dogrusu birine aldirirdim.”

„Napim kizim atladim geldim canim cok sikiliyordu da. Bide seni telaslandirmim dedim Üstelik bi kac kiyafet aldim öyle geldim. Kizim Taksi var adresinide biliyorum ne diye seni telaslandirimki a a.“

„Naptin annecim ya ne oldu sana böyle cok degismissin güzellesmissin.”

„Aman kizim napim birazda kendime bakim dedim.“ Diye cevap verdi. Ama Annem sanki annem degilde ablam olmus ya anlayamadim nasil bukadar degistigini…

Annem Usakta kaliyordu kapisinin önünde Pazar ve bi park vardi her ihtiyacini görebiliyordu kolaylikla… Neyseki annemin 4.kattaki komsu Nezahat teyze ona demiski ya bak böyle olmaz hayatini biraz yasa git katil su Istanbuldaki 2. Bahar adli Evlilik yarismasina. Kizinda Istanbulda biraz vakit gecirirsiniz ve de biraz gün görmüs olursun. Hayda nerden cikti bu nezahat, Nezahati birak nezahatin düsüncesi nerden cikti ya koskoca kadin niye atlasin gelsin tekrar basini derde soksun elin adamiyla ya…
Kizdim sinirlendim koca kadar basa bela yokki zaten bebek gibi bak… ee anneme kim bakacak?
Neyse Annem bu fikri cok begendigi icin herhalde 7 ayda 27 Kilo vermis. Saclari kisaltmis ve boyatmis. Bundan 3 ay öncede katilma formunu doldurmus ve sansa bak kabul edilmis…

3 gün sonra katilicakmis…

Ya bak annem bile aslinda benim icin gelmemiski yarisma icin gelmis ve yanisira benim görüp gececek…
Üzüldüm kizdim küstüm.
Yani hayirli bisey icin olsa neyse. Bide benim elbisemin aynisini almis…

Neyse soku atlattiktan sonra dus alip pijamami giyinip yalin ayak oturdum tv karsisina Kucagimdada koca bi legen patlamis tuzlu misir. Ben Misirlarin yanmisini severim karakara patlamamislarini secerim arasindan onlar bittikten sonra avuc avuc kevrek patlamislari atarim agizima. Yanindada cay yada kahve ohhh…
Neyse
Takilacak program ararken bide ne görim bu sabahki Plaketteki adamin aynisi.
Ruhi TVde reklamda oynuyor….

Annem cayi getirip yanima oturdu eline örgüyü aldiktan sonra burnuna gözlükleri koydu….
Yaaaa görün iste süsleniyonda yinede gözler gitmis…. Diye düsündüm fesatligima…

Annem bi hamleyle „ay“ diye bagirdi „bu Ruhi degilmi?“ demesiyle Reklam bitti ve benzettigini sanip sakinlesti. Bense dahada sinirlendim yari kör Annemde bile tanidi.

Bense keske daha sürseydi su reklam diye düsündüm tabiki ruhi görmek icin degil ama onun olup olmadigina hala emin degildim.

Ya kesin ikimizde benzettik yada o oyuncu benziyor benim Exime.

Neyse Dizüstü Bilgisayari aldim kucagima google girdim: Ruhi Camci.

Camci ismini uzunzamandir yazmamistim ama 3 yil 2 ay ve 11 gün bu ismi tasidim.
Neyse ya ismi nekadar da imajsiz. Ben genelde biseyci yada biseyli isimleri sevmem. Camci Boyaci Bostanci tokali zekali falan nefret ederim… Birsey degrinde degilsin sadece verdigin sattigin sey degerli ve o yüzden sen ünlüsün… yok ya ben Kizlik ismimi cok seviyordum ve o yüzden onu geri aldim Aynur Yilmaz evet bu isim tam beni anlatiyor…..

Bu düsünceleri Google sayfa buldugunda bölündü bir tane Ruhi camci yok ama Ruhi Cam var.
Ve Resimlere tiklayinca Camekan adli Moda evi cikiyor Tasarimcisi Ruhi Cam.

Wikidede biseyler yaziyor, okuyalim bakalim dedim…

“ Ruhi Cam Camekan adli yeni Moda evin Tasarimcisi ve sahibi. Kendisi bu yetenegi evil oldugu dönemlerde kehsfetmis. 3,5 yil karisiyla evil kalan sonra bazi sebepler yüzünden sona eren evliligin ardindan büyük adimlarla ilerledi Ünlülerin Defilelerine….”

3,5 Yil degildiki 3 Yil 2 ay 11 Gün. Belkide bu ruhi degil. Diye düsündüm ama evliligimizde hep o yapardi dikisleri benim elim yatkin olmadigi icin…. Yirtik ayakkabilarimi bile dikerdi. Dikmeyi birak eski ayakkabilari yeni kumaslarla süsleyip cesit cesit giydirirdi bana….

Hayret… ya olmasin Bu Ruhi olmasin….. Ya

kızlar merhabalar. bugün bizim evlilik yıldönümümüz 3 yıl bitti. akşama yemeğe çıkıp hem yıldönümünü hem de bebişimizi kutlıycaz inşallah. Allahım daha nice sağlıklı ve bebişimizle nice yıllar nasip etsin inşallah. çok güzel bi tesadüf yıldönümüne yakın öğrendik çok şükür ne güzel yarabbim. darısı hepinizin başına inşallah canlarım.
lalezar geçmiş olsun canım bi yerine bişey olmadı dimi bu aralar çok dikkat et kendine meleğin gökçe gelmiştir belki annesi aman dikkat.
sarıgelin nasıl gidiyo bakalım hamişlik?

lalem ne oldu ya gecmis olsun yaaa

lalecim kızzz dikkat et allah muhafaza başını maşını vurmadın iyiki cnmmm 🙁((( geçmiş olsunnn

Sağolun kızlar accık bi yerlerim acıdı ama önemli birşey yok, bugün öyle biraz dengem yok nedense, sersem sersemim baş dönmesi gibi, adet yaklaşıyorya benim hep olur böyle, tansiyonum falan düşer işte, ne bilim ama düşmemiştim hiç 😕

Sağol canım vallaha bende anlamadım, hala öyle elim ayağım titriyor yaaaa .. 😕

kizlar ben kactimmmm kendinize iyi bakin allaha emanet olun kuzularrrrr

Görüşürüz canım de Allaha emanetsin 🙂

mavişim ne güzel bi tesadüf bu böle bebişinizile birlikte nice daha 3 yıllar inşallah cnmmm... bendede herşey yolunda cnmm bebişim 11.haftasında büyüdü kereta iştee 3 ayımıza gircez haftaya inşallah cnmm öpüyorum seni çokk bebişe ve kendine çok iyi bak tatlışummm