Vakitsiz gidişinle yıktın bizi be Murat....

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Vakitsiz gidişinle yıktın bizi be Murat....
Dün aldığım bir haberle sanki dünyam başıma yıkıldı...yıllardır tanıdığım bir insan ,bir dost,iyi bir baba ve eş..Çevresi tarafından saygılı ve efendi tavırlarıyla her zaman sevilen bir insan olmuştu..Ama yüreğine yenildi..Adı Murat.Yıllar önce babasıda aynı illetten gittiğinde anneleri kızını ve oğlunu yıllarca babasız büyütmüştü.Onlarda baba sevgisine hasret ,baba kelimesini kullanamadan,bayramlarda babalar gününde öpecekleri bir baba eli olmadan büyümüşlerdi.Ama murat çok gençti .Daha hayatın baharındaydı.Oysa dün sabah herşey öylesine yolundaydıki.İki kızı vardı.Biri 8 diğeri daha 4 aylık.4aylık kızı diş çıkarıyordu ve huysuzdu bu yüzden annesini gece pek yatırmamıştı.Murat sabah kalktı eşine süpriz yapmak istedi ve ona güzel bir kahvaltı hazırladı.4aylık Bersu'yu alıp dışarı çıkardı kucağında eşinin yanına gidip "canım sen biraz daha yat dün gece pek yatamadın zaten ben Bersu'yu alıp dışarı çıkıp gezdirecem" demişti...Öğlene doğru daha önceden tamire verdiği televizyonunu almaya gitmişti köşe başına ama eşi bekle akşam bir kişi daha buluruz beraber getirirsiniz demişti.Murat dinlemedi akşama maç vardı maçı izliyecekti ve o yüzden çok heyecanlıydı.Giderken akşama pişmek üzere hazırlanmış yemeği gördü "oo akşama ziyafet var"demişti çünkü onun en sevdiği yemekti akşama pişecek olan...Eşinin içi rahat etmemişti arkasından baktı o giderken ama nedense rahat değildi içi...Murat televizyonu alıp kucağında geliyordu.Evlerine bikaç metre kala birden fenalaştı.ve tv yi hemen oraya bırakarak yere yığıldı... Mahalleli koştu yıllardır o mahalledeydi orda doğma büyüme,babasını kaybettiği mahalle,hayata gözlerini açtığı mahalle,çocukluk,gençlik yıllarının gençtiği o sevdiği mahallesinde bilmiyorduki belkide son nefesini vereceğini...Murat kalp krizi geçirmişti gerek çevreden gelenlerin yaptığı ilk müdahale gerek ambulansın geldiği andan beri yapılan müdahaleler fayda etmiyordu...o çoktan yüreğine yenilmişti...Kimse inanamıyordu herkes şoktaydı..Bir umutla götürdükleri hastanede yaşının genç olmasından kaynaklanan belki geri getirebiliriz diye doktorların verdiği saatler süren çabalarda yetmemişti artık...Umutlar ,çareler herşey tükenmişti.Dün aldığım bu haberle bende şoka girmiştim..Ve hemen evlerine gittim.Allahım yalan olsaydı keşke yanlış anlasaydım.Sokağın başına gelene kadar bu umutla ve dualarla gitmiştim.Ama evin önü çok kalabalıktı insanların gözü yaşlıydı..Oanda dünyam tekrar sanki başıma yıkıldı..İçeri girdim Ben şimdi ne diyecektim eşine annesine kızkardeşine ve sevdiklerine...Kelimeler boğazımda düğümlenip kalmıştıDuygularım sadece gözyaşları şeklinde akıyordu gözlerimden...O 8 yaşındaki Ecem'in bana gelip sarılıp ağlaması gözlerimin önünden gitmiyor...Bersu daha 4 aylıktı hiçbirşeyin farkında değildi etrafına gülücük veriyordu aralarda..Ama yıllar geçip büyüdüğünde o zaman anlıyacaktı ki baba kelimesinin anlamını...Dün geceyi hastanenin soğuk ve karanlık odasında geçirdi murat... Bilmiyorduki geride bıraktıklarının yürekleri nasıl yanıyor..Bilmiyorduki arkasından dökülen gözyaşlarını ve feryatları..Bugün toprakla buluşacak Murat her ölümlü fani gibi..Soğuk ve karanlık odadan toprak saracak bedenini...Ama ÖLÜM SANA YAKIŞMADI BE mURAT HEMDE HİÇ YAKIŞMADI...Benim yüreğim böylesine yanarken içim yangın yeriyken kimbilirki o eşinin annesinin ve kızkardeşinin nasıl yanıyor...Boşuna dememişler ateş düştüğü yeri yakar diye...Vakitsiz ve birden gelen ölüm Murat'ı bizden sevdiklerinden ,ailesinden alıp götürdü..4aylık Bersu'nun ilk adımlarını,baba demesini duyamadan gitti Murat...Yüreğim ,içim çok acıyor...kelimeler boğazımda düğümleniyor...Hala inanamıyorum...Ama gerçek olan birşey varki oda ölüm..Yenilmemeliydin yüreğine Murat kardeşim..Çok vakitsiz ve ani oldu gidişin..RUHUN ŞAD OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN...ALLAH GERİDE KALANLARA SEVDİKLERİNE SONSUZ SABIR VERSİN...

Bu yazıyı okuyan herkesten bir ricam olacak eğer murat için bir Fatiha okuyabilirseniz çok mutlu oluruk Şimdiden teşekkürler...

Cevap: Vakitsiz gidişinle yıktın bizi be Murat....

Basiniz sagolsun canim.
Allah mekanini cennet eylesin, geride kalanlara sabir versin.

Başınız sağolsun..Allah geride kalanlara,sevdiklerine bol sabırlar versin,mekanı cennet olsun inşallah..Evet ateş düştüğü yeri yakıyor.Hemde öyle bir yakıyorki yıllar geçsede sönmüyor bir türlü..

Başınız sağolsun canım
Allah mekanını cennet eylesin Geride kalanlara sabırlar versin

çok kötü oldum adminim ya...isyan değil benimkisi ama allahım neden sıralı ölüm vermezki ...başınız sağolsun adminim allah ailesine sizlere geride kalanlara sabır kendisinede rahmet etsin...büyük acı ateş düştüğü yeri yakar ama daha yapması gereken şeyleri olan insanlara yakışmıyo bu soğuk ölüm kelimesi...daha fazla bişeyler söyleyemeyeceğim çok fena oldum...aramızdan ayrılan arkadaşımıza 7 gün boyunca fatiha okuyacağım adminim allah kabul ederse devam edebilirsem 40 güne kadar okumaya çalışacağım....müsade ederseniz bunu aynı zamanda buraya yazarak okumak ısterım admınım uygunsuz olursa gerekeni siz yaparsınız....Allah tahsiratını affetsın mekanı cennet olsun.....

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح

Fatiha:
Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. İhdinas-sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Amin

RUHUN ŞADOLSUN MURAT KARDEŞ

Allah rahmet eylesin basiniz sag olsun cok kotu oldum tanidigim biriydi sanki en cok o cocuklara acidim buyuk kizina o da kucuk daha daha bu yasta olumun ne oldugunu ogrenmesi ve o kadar yakin biri ile Allahim sen onlara sabir ver Ya Rabbim

inan tuhlerim diken diken oldu okurken cok uzuldum cok.....basin sagolsun...
Allahim kalanlarina,sevdiklerine,evlatlarina ve esine sabirlar versin,mekani cennet olsun iyisallah...duamida gonderdim hemen,.,,,,

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح

Fatiha:
Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. İhdinas-sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Amin