Şıpıdıkla Her Telden Sohbet Fun Club

ev sorunu sanırım hepimizde var..
60.000 çekiyosun 100,000 ödüyosun..
aradaki fark 40,000 az paramı yaa..
Alalh yardımcımız olsun..son zamanlarda ev almak zorlaşıcak diyolardı..
kira derdi kalkıcak diyolardı..nah kalkacak..

ev almak daha da zorlaşıcakmış adaş ama napcaksın canım
kredi almadan ev alabiliyormusun hayır alamıyorsun dolayısı ile krediye katlanmak zorunda kalıyorsun

Allah kimseyi bankanın eline düşürmesin ama sistem böyle

bizim gittiğimiz düğünü bir görcektiniz kızlar, boğazda bir mekan
masaları süsletmişler sandalyeler o biçim
nikah şekerleri fiyakalı
pastaları p- e - l -i- t- den geldi
para mok gibi
balayına bali'ye gidiyorlar

bi de bize bakıyorum çok şükür sağlığımız yerine çok şükür para kazanıyoruz ama kıt kanaat geçiniyoruz

Ev sorunu hepimizde var, güya eşimin izmirde evi var ama hiçbir işe yaramıyor, çıkardık zaten onu gözden.

Parayı resmen her ay çöpe atıyoruz, içim gidiyor valla.

adaş onlar cart cart kredi çekiyolardır faiz onlara işlemez dimi

aaa bu kadrcık faizmi lütfen rica ediyorum şu faiz oranları yükseltin yahu..100,000 faiz ödemek utanc verici (zenginden alıntı)

kuzu zaten çok kredi çeken insanlar bankacıların en çok sevdiği insan tipi 🙂 valla benim eltim düşünüyor işte nasip olursa 60,000 tl çekecek 110,000 ödeyecek 50,000 faiz onlara diyorum ama başka türlü olmuyor pine diyor 100,000 tl lik bir ev almayı düşünüyorsan en az 60,000 tl paran olacak peşin oda en az %30 kredi çekmen gerekiyorki çok faiz ödemeyesin bizim bi ev vardıya sonrada faiz çok diye vazgeçtik va-kıf-ba-n-k tan aradılar ay ama görmeniz lazım nasıl ikna etmeye çalışıyorlar mallar neyse dedim ki beyefendi bakın benim kayıtlarıma ben kredi kartı bile kullanmıyorum yoktur hiçbir bankada dedim bu ne böyle siz bankacısınız size soruyorum siz olsanız bu kadar faizle çekermisiniz dedim adam kaldı öylece birşey diyemedi evet haklısınız falan dedi sonrada dedimki siz bankacı falan değilsiniz resmi tefecisiniz inanın hiç bi farkınız kalmamış resmiyet dışında dedim kapadım teli dahada aramadılar 🙂

Ev sorunu hepimizde var, güya eşimin izmirde evi var ama hiçbir işe yaramıyor, çıkardık zaten onu gözden.

Parayı resmen her ay çöpe atıyoruz, içim gidiyor valla.

öyle düşünme canım benim çöpe attığımız falan yok evet çıksak elimizde birşey kalmayacak ama biz şuan o evde oturuyoruz orası bizim evimiz ne yapalım rabbim hepimize hayırlısıyla bir ev nasip eylesin inş.