Lenf bezi şişmesi neden olur nasıl geçer?

İ

İstbagcilar

Forum Okuru
Lenf bezi şişmesi neden olur nasıl geçer?

Lenf bezi şişmesi melek kadınlar kulübü lenf bezi şişmesi neden olur forum'da.​

Benim dünden beri çenemin altı çok acıyor dokununca da çenemi hareket ettirince de çok acıyor. Lenf bezleri ile ilgili bir durum olabilir mi? Lenf bezi şişmesi neden olur? Beni rahatsız etti açıkçası yatınca bile acıma hissediyorum çene altında. Lenf bezi şişmesi nasıl geçer?

Merhabalar
Lenf bezi şişmesi durumu birkaç sebepten dolayı olabilir. Lenf bezi şişmesi neden olur? Lenf bezi şişmesi bazen bakteri ve virüsler neden sebep olabileceği gibi bazen de diş enfeksiyon durumu sebebiyle oluşabilir. Lenf bezleri enfeksiyon ile mücadele eden vücudunuzun bir göstergesidir. Boğaz ağrısı veya diş ağrısı varsa genellikle bezi şişmesi bu durumlara bağlanabilir. Sizi çok rahatsız ediyorsa bir kulak burun boğaz doktoruna görünmenizde fayda var antibiyotik ile birkaç gün içerisinde lenf bezlerinin şişmesi azalıp kaybolacaktır bazen tamamen şişliğin kaybolması 2 haftayı bulur.

Lenf bezleri şişmesi ile alakalı daha ayrıntılı bir yazı paylaşıyorum sizinle. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim. "Lenf bezi şişmesi nedenleri"

Geri