Kızlar ibs olanlar yani hassas bağırsak sendromu bilen varsa

Nilaysssss

Üye
Üye

Kızlar selam yaklaşık 2,5 3 yıldır belli aralıklarla ( ayda 3-4 ) inanılmaz şekilde karnım ağrıyor. Yani böyle ishal olmuyorum ama dışkı formu yumuşuyor ( biliyorum kötü bi mesaj tabir oldu ) doktor ibs olabilir demişti yani hassas bağırsak sendromu bilen varsa aranızda. Özellikle stresli dönemlerde fena ağrım oluyor ve artıyor sürekli karnım şiş inanılmaz bi gaz. Evden çıkmak istemiyorum sürekli karın ağrısı korkusu yüzünden her ağrıda wc gitme ihtiyacı duyuyorum. Böyle bi şikayeti olup bunu yönetebilen var mı acaba? Sürekli ilaç kullanmak istemiyorum ve etki de etmiyor zaten. Gaz için kullandığınız iyi gelen şeyler var mı? Anksiyete ve panik atak sorunlarım da var zaten 4 yıldır ilaç da kullanıyorum ama beni en zorlayan bu ağrılar oldu. Aynı rahatsızlığa sahip olan kişiler varsa belki birbirimize destek olup iyi gelebileceğimizi düşündüm.

Selamlar hayatım öncelikle geçmiş olsun. Şimdi olabilir şeklinde bir tabir ile sana bizler bir şey diyemeyiz şunu ye bunu yeme şunu kullan gibi. Öncelikle işinde uzman olan doktorun senin hastalığına yüzde yüz teşhis koyması gerekiyor. Lütfen, ne bizim sitemizden ne de sağdan soldan sadece belirtilerine bakarak bir şeyler kullanma. Hiç bir tavsiye, doktor tedavisinin yerine geçemez bunu lütfen unutma.

Acil olarak doktorun tetkikleri yapsın ona göre konuşalım olur mu ? Tekrar geçmiş olsun.

Selamlar hayatım öncelikle geçmiş olsun. Şimdi olabilir şeklinde bir tabir ile sana bizler bir şey diyemeyiz şunu ye bunu yeme şunu kullan gibi. Öncelikle işinde uzman olan doktorun senin hastalığına yüzde yüz teşhis koyması gerekiyor. Lütfen, ne bizim sitemizden ne de sağdan soldan sadece belirtilerine bakarak bir şeyler kullanma. Hiç bir tavsiye, doktor tedavisinin yerine geçemez bunu lütfen unutma.

Acil olarak doktorun tetkikleri yapsın ona göre konuşalım olur mu ? Tekrar geçmiş olsun.
Aslında gerekli testleri yaptırdım kendim de hemşireyim zaten tıbbi olarak yapılabilecek çok fazla bir şey yok semptomları yönetme olarak çalışılabiliyor. Kronik stres bazı gıda hassasiyetlerinden etkilenebiliyor aslında benim sormak istediğim bu durumu yönetmek için neler yapıldı insanların kendi buldukları tedavi şekli değil tabii ki yönetim şekli çok teşekkür ederim ayrıca

Geri