Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Zelzehciğim bu şişlik normal bir şişlik değildi sağ tarafımda hisedilir dercede bariz belliydi özellikle ilişki esnasında dahada şişiyordu ve çok sancılı bir ilişki oluyordu ben esasen o zaman şüpelenmiştim hamile olduğumdan ama dış gebelik olduğuna hiç yormadım🙁 zeten dış gebelikte normalde bebeğin rahimde uterus içind ebir yere tutunması gerekirken tüplere yada yumurtalıklara yakın biryere tutunması sonucunda oluşan bir gebelik oda yumrtalıklara yakın bir yere tutunmuş ve o nedenle ben o şişliği hissediyormuşum🙁

1-Mide bulantısı ........ARA SIRA
2-Baş dönmesi...........ara ara
3-Tansiyon düşmesi............düşüyor
4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık.........şişlik var hasaslık hissetmiyorum
5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP.........sancı ve kramp
6-Kirpiklerin karışması.........alt kiprikler çarprazlı
7-Bel ağrısı.........var
8-Akıntı artması.........az
9-Göğüslerde hassasiyet........yok
10-Göğüslerde şişme.........var dolgunluk
11-Göğüs uçlarının acıması........yok
12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması......yok
13-Sık idrara çıkma......var
14-Uyku hali......bıraz
15-Halsizlik......var
16-Ağızda kuruluk.....var
17-Ağızda metal tadı hissetmek...... var vee ağzımun tadı yok tad alamıyorum
18-Dudakların fosur fosur olması.......daha dolgun silikonlu gibi 🙂)
19-Göz bebeklerinin büyümesi......var
20-İdrar kokusunda değişme.........var hemde rahatsuz edici şekilde
21-Kokulara aşırı hassasiyet.......yok
22-Gazlı olmak........var
23-Mide yanması........ çoooook
24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi........var
25-Bel kalınlaşması........var pantolanlarımın beli sıkıyorr
26-Adet gecikmesi.........11.günüm var
27-Akşamları aşırı üşüme..........ayaklarım belim üşüyor

ama tabikide bebişimin olup olmadığı belli diil.............

merhaba canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm umarım bi daha böyle bi durumla karşılaşmazsın benim annemde dış gebelik geçirmişti hatta baya ciddi bi ameliyat oldu Allah beterinden saklasın inşallah

Merhaba Ebru,

Çok geçmiş olsun. Herşeyin hayırlısı hepimiz için. Allah insallah sana ve hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder Tekrar geçmiş olsun canım.

bizde seni özledikkkk canım benim eee dinlendiğine göre artık seni bundan sonra aramızda görücez sık sık yaniiii sende yorumlarınla bize eşlik et olurmu

Vahideciğim teşekkür ederim,umarım kimsenin başınagelmez canım çünki gerçekten çok zor bir durum gerek psikolojik gerekse bedenen çok yıpratan bir durum,özellikle bana açık ameliyat uygulandı,bu daha ağır kısmıydı,ama kanser tedavisinde kullanılan iğnelerle 2 ay yada daha kısa sürede de düşürülebiliyormuşi fakat onlarında bir çok yan etkisi varmış vel hasılkelam uzun lafın kısası zor bir durum,allahım hiçbir arkadaşıma nasip etmesin

canım benimmm bazı belirtilerin varya bariz belli hamiş olduğunu gösteriyo umarımmm öyledir bu ay gelir o minik meleğin göbişine(mesela sancın-belin ağırması-halsizlik-ve idrarda koku)

Merhaba Ebru,

Çok geçmiş olsun. Herşeyin hayırlısı hepimiz için. Allah insallah sana ve hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder Tekrar geçmiş olsun canım.
Arkadaşlar duyarlılığınız için tekrar tekrar teşekkür ederim,sağolun umarım mevlam en kısa zamanda sizlerde sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah