Google benim adım ne biliyor musun ?

B

bidibidinecati

Forum Okuru
Google benim adım ne biliyor musun ?

Google benim adım ne Google benim ismim ne diyorum bilmiyor hani her şeyi biliyordu ?

Ya merak ettim siri ile konuştum vs de google her şeyi biliyor ama benim adımı bilmiyor. GOogle benim adımı biliyor musun diyorum bilmiyor benim ismim ne diyorum bilmiyor öyle kalıyor hani her şeyi biliyor du böyle adımı bilmesi için yapmam gereken bir şey var mı kendimi özel hissetmek istiyorum :)

google logo.jpg

Selamlar Necati,

Sevgili misafirimiz, böyle bir uygulamanın olduğunu düşünmüyorum sorunuzu görünce kısa bir araştırma yaptım ve adınızı bilmesinin mümkün olmadığını gördüm. En azından şimdilik böyle bir uygulama ya da kısa yol yok.

Belki ileride gmail ile hesap açtığında onaylı hesap olduğunda kişi bilgilerini bildiğinden dolayı böyle bir şey mümkün olabilir yani aslında basit yapılabileceğini düşünüyorum. Google hakkımızda tabiki her şeyi biliyor ama kişisel bazda işte hoş geldin necatisin sen vs bunları bilmiyor.

Biraz daha anlatmak isterim sana. Şimdi google kullanan bütün telefon android cihazlar tv ler bilgisayarlar ya da tabletlerde arama geçmişine bakarak senin cinsiyetini bile bilebilir hatta hangi yemekleri sevdiğini hangi filmleri sevdiğini bilebilir. Bunu da algoritması ile birlikte senin arama geçmişine bakarak bilir. Ama kişisel olarak sen şusun sen busun diye bilemez. Bak aşağıda ayrıntılı bi kaç konu var incele kardeşim. Sevgiler.

Geri