Gebelikte kabızlık ıkınma sorunu çözümü nedir?

K

Kmxx

Forum Okuru
Gebelikte kabızlık ıkınma sorunu çözümü nedir?

Gebelikte kabızlık ıkınma melek kadınlar kulübü gebelikte kabızlıkta ıkınma forum'da.​

Arkadaşlar birinci gebeliğimde çok fazla kabızlık yaşadım. Çok sıkıntılı süreçti gerçekten. Gebelikte kabızlık ıkınma neden olur ve ben ikinci bebeğimi istiyorum da yine kabızlık yaşar mıyım çok korkuyorum yani benim gebeliğimde kabızlık çok kötü bir travma hissettiriyor bana. İkinci gebeliğimde neler yapmalıyım ki bu sorunu yaşamayayim.

Merhabalar
Gebelikte kabızlık anne adaylarının maalesef en sık yakındiklari sorunların başında gelmektedir. Ama şöyle bir durum da var ki ilk gebeliğinizde bu durumu yaşadınız diye sonraki gebeliklerinizde de bu durumu yaşayacaksınız diye bir durum söz konusu değil. Gebelik hormonları işte bağırsak hareketlerini yavaşlattığı için bu sorun yaşanmaktadır. Ama üstüne siz çok katı gıdalar ile beslenirseniz az sıvı alırsanız buna katkı sağlarsınız. Hamileliğinizde demir ilacı da aldıysanız bu da gebelikte kabızlık ıkınma ya sebep olabilir. Doktorunuza bu konuda danışır iseniz zaten size gerekli bilgileri önerileri verecektir.

Sizin için önemli bir yazı paylaşıyorum aşağıda. "Gebelikte şişkinlik ve kabızlık sorunu ve çözümü" inceleyerek konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Geri