Eskiyen konsolunuzu atmak yerine el becerinizle yenileyin

mislinay

Yeni Üye
Üye
Eskiyen konsolunuzu atmak yerine el becerinizle yenileyin
Arkadaşlar ''Bu konsol artık eskidi en iyisi ben bunu atayım'' demeden önce bir gözden geçirin ''ben bunu nasıl değerlendirebilirim'' diye.Evet ben bunu el becerimle hallederim diyorsanız işte size eski konsolu değerlendirme işlemi.

Belki de atmayı düşündüğünüz, gözden çıkardığınız eski bir konsolunuzu rengini değiştirip belirleyeceğiniz bir temada desenlerle süsleyerek çocuk odası için uyarlayabilirsiniz. Bu örnek de deniz teması işlenmiş fakat siz bebek odasında kullandığınız bordürlerden, çocuğunuzun severek okuduğu bir hikaye kitabının resimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: çekmeceli bir konsol, zımpara kağıdı, fırça, Astar boya, renkli akrilik ahşap boyası, makas, sünger, birkaç eski kap ve vernik.

1) Önce konsolun dış yüzeylerini zımparalayarak varsa eski boyaları çıkarın ve pürüzsüz bir yüzey elde edin. Ardından astar boyanız ile 2 kat boyayı dış yüzeylere sürün ve kurumaya bırakın.
2) Boya kururken siz süngerlerinizden belirlediğiniz temalarda şekilleri kesin.
3) Farklı renklerdeki boyalarınızı tabak şekilli bir kaba yeterli miktarda dökün ve şekilli sünger parçalarınıza boyayı yedirerek şekildeki gibi çekmece üstlerine basarak desenlerinizi oluşturun.
4) Boyalar tamamen kuruduğunda bir kaba koyacağınız verniği iki kat tüm yüzeylere uygulayın ve son kez kurumaya bırakın.
????: Büyükçöplük Sanal Dünya El becerimizi geliştirelim - Büyükçöplük Sanal Dünya