Aidin Salih 10 günlük orucu nasıl bilen var mı?

A

Aidin salih

Forum Okuru
Aidin Salih 10 günlük orucu nasıl bilen var mı?

Aidin Salih 10 günlük oruç melek kadınlar kulübü aidin salih 10 günlük hurma orucu forumda.​

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır aidin salih ismini duyuyorum da ama kitabı da varmış okumadim ben. Orucunu diyetini yapanlar var merak ettim acaba nasıl yapılıyor diyeti. Aidin Salih 10 günlük hurma orucu nasil bilenler var mı? Bir de bu oruç sağlığa da iyi geliyormuş oruç hakkında bilgisi olan varsa açıklayabilir mi?

Merhabalar
Hurma diyeti deyince aklıma hemen Peygamberimiz (SAV) geliyorum. Kendisi de günlerce 7 hurma yiyerek orucunu açtığını biliyoruz. Sadece hurma ve süt ile bile beslenerek ömür boyu hiç bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. Bu 10 günlük oruç ile hem ruhen hem bedenen şifa bulacaksınız deniyor. Aidin Salih 10 günlük hurma orucu şöyle yapılır.

7 hurmayı gun içinde akşama kadar bölerek yeyin. Tek saatlerde yemek üzerine tavsiyeler de vardır. Hurmaları tek tek ve akşama kadar bölüştürün. Aralarda mutlaka su için bol bol. Suyun içine limon sıkarsanız tokluk hissini kuvvetlendirir. İlk günler biraz halsizlik baş ağrısı olabilir sonraları alışacaksınızdır buna.

Aşağıda hurma diyeti ile alakalı aciklamalar var dilerseniz "hurma diyeti" nedir ayrıntıları ile linkte.

Geri