soba yakanlar ....

ışılsu

Yeni Üye
Üye
soba yakanlar ....
soba neden tüter
arkadaşlr evinizi sobayla mı ısıtmak zorundasınız, ama sobayı yakmak bazen çok zordur. hatta bazen siz yakarsınız o söner tüter. bakın bu icatı bana eşim gösterdi sobayı yaktım söndü içinde duman var yanan kömürde görünüyor ama yanmıyorsa yine hemen bildiğimiz saç kurutmayı takın fişe ve saç kurutmayı sobanın üstten deliğinden içine tutun öyle bir tutuşup yanıyorki çok iyi bir fikir ya. ben artık böyle yakıyorum :)

cnm bizde sobayla ısınıyoruz
ama komurle deil odunla yakıyoruz biz defne yapragıda koyuyoruz sorunsuz bi sekılde yanıyor

Soba bir ara kullanmistik,odun sobasiydi ve ben cira benzeri fakat gaz iceren kucuk karton gibi bir seyler ile yakiyordum adini bilmiyorum simdi,boyle tarif edeyim dedim ve ise yariyordu.Duydugum fakat denemedigim bir yontemde soba yandiktan sonra ortaya cikan kulu gaz ile karistirip sobayi yakarken bu kulden biraz koymakmis.

bazen yansada kokuyor sonra aç kapıyı pencereyi ve boşuna yanan paralar ...

Soba kullanmıyoruz ama fön makinasıyla biz mangal tutuşturuyoruz. Mangal tutuşturmakta birebir ama tozu dumanı külü her yere savuruyor. Soba olayında nasıl oluyor bu, külleri eve saçılmıyor mu? Nihayetinde üfleyen ve üstelik üflemeninde üstünde rüzgar - fırtına çıkartan bir cihaz :D:D Merakım uyandı, alt kapakları mı kapatıyorsunuz, ne yapıyorsunuz :D:D

Geri