Giyinirken Cilt Kanseri Olmayın!

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
Giyinirken Cilt Kanseri Olmayın!
Sizlerle yeni öğrendiğim bir şeyi paylaşmak istedim.Belki daha önce konu olarak geniş bir şekilde açılmıştır görmedim o yüzden açıyorum.Biz insan olarak vücudumuzu dış etkenlerden koruma ve örtünme ihtiyacı ile giyiniyoruz.Süsleniyoruz ve modaya uyuyoruz çoğumuz uyuyoruz yani :) iş ortamının getirdiği kurallar ve kullanım amaçlarıyla şekilden şekile giriyor bu giyim ihtiyacımız.
Biliyorsunuz ki fabrikalarda çeşitli boyamalardan kimyasal işlemlerden geçtikten sonra kıyafetler satışa çıkıyor.Yıkanmıyor direk paketlenip yollanıyorlar.Sizde mağazada deniyorsunuz ve cildinize temas ediyor.Bilenler belki vardır ama bilmeyenler için; Cilt kanserine yol açacak kadar yüksek oranda boya kimyasal maddeler barındırıyor bu kıyafetler. Kıyafetlerinizi aldıktan sonra giymeden önce evinizde yıkayın.Mağazada denemiş olsanız bile eve getirdiğinizde direk yıkayın.Renkli çamaşırlar da özellikle bunu uygulayın elinizle yıkarsanız doğal olarak renk çıkar çamaşır makinesinde bir deneyin eğer rengi akıyorsa zehirli maddeler var demektir.Daha sonra keyifle giyebilirsiniz.

emeğine sağlık uyarıları göz önünde bulundurucam

genelde hiç huyum değildir ilk alınca yıkamak ama aslında çok doğru yıkamak lazım.....herşeyden önce başkaları da deniyo mesela aldığımız yerde..onda bi cilt hastalığı olsa bize geçer...çoğu zaman ihmal edilen bişey..uyarı için sağoll

Geri