Diş implant fiyatları ve genel bilgiler

DİŞ.HEKİMİ

Yeni Üye
Üye
Diş implant fiyatları ve genel bilgiler
implant fiyatları dis implant fiyatlari fiyatları forum istanbul adana
Merhabalar Değerli Üyeler ve misafirler,

Öncelikle sizlere diş implantı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
Diş implantları doğal diş kökünü taklit eden titanyumdam yapılmış vidalardır. Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerdeki diş eksikliğini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Dişler çekildikten sonra o dişlerin etrafını saran kemik zamanla erimeye başlar, buna rezorpsiyon denir. Kemiğin bu şekilde kaybı sonucunda yüzün profili bozulur, dudak desteği ortadan kalkar, ağız çevresindeki kırışıklıklar artar ve burun ve çene ucu birbirine iyice yaklaşır. Bu nedenlerle, çekilmiş dişlerin köklerinin yerine implant yerleştirilmesi düşünülmelidir. Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar, doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. Isırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek kemik erimesini önlemektedir
Dental implantların kullanımı ile ağız doğal haline en yakın bir şekilde restore edilir. Bu sayede komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmamaktadır. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır.
implant-6799.jpg

İmplant uygulaması genellikle muhayenehane koşullarında ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. İşlemlen 1 hafta sonra operasyon sonrası konulan dikişler alınır. Kemik kalitesine göre genellikle 2-3 aylık bir bekleme süresi sonrası implantların üstüne protez yapımına başlanabilir

İMPLANT NASIL YAPILIR
İlk Cerrahi Operasyon; İmplantların yerleştirilmesi
İkinci Cerrahi Operasyon;Abutmanların Yerleştirilmesi
Restorasyon; Yeni Dişlerin Yapılması
Diş hekiminiz implantları çene kemiğine yerleştirir. Osseointegrasyonun (kemik hücrelerinin implantın çevresinde büyüyerek implantı sabit tutması) tamamlanması 2 ila 4 ayı bulabilir
Diş hekiminiz implantı proteze bağlayacak olan abutmanları (küçük metal parçalar) yerleştirir. Operasyon sonrası daimi dişler yapılmadan önce dişetlerinin iyileşmesi için bir kaç hafta geçmesi gerekmektedir.
Diş hekiminiz protezinizi yaparak abutmanların üzerine yerleştirir. Bu aşamada birkaç düzeltme gerekebileceği için restorasyonun tamamlanması bir-iki ayı bulabilir.

BİR KAÇ ÖRNEK

ÖNCESİ

ÖNCESİ

ÖNCESİ

İmplant Fiyatları

Normal olarak yaptırılacak implant fiyatları yaklaşık olarak 1.000 EURO tutmaktadır. Melekler Mekanı sitesi üzerinden gelen kişilere bu fiyatı 600 EURO olarak yapacağız.

İmplantı yapılan dişin üzerine yapılacak 300 TL değerindeki Porselen de Melekler Mekanı sitesi üzerinden giden kişilere ücretsiz olarak yapılacaktır.

Murat TOPALOGLU

Agiz Ve Dis Sagligi Merkezi
0216 368 90 51
0506 885 01 59

NOT: Lütfen, gelmeden önce randevu alınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mrb

sayın ahmet bey öncelikle paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.. Ben bir konuda hem bilginize danışacağım hemde yardım talep edeceğim. Dişlerim ile ilgili problemlerim var aslında hepsi çürük... Dişlerimin komplesinin yapılması gerekiyormuş tabi öncelikle ilk sorum hangi şeçeneği seçmeliyim. Hem sağlıklı hemde uygun bişey olsun istiyorum sonuçta ömür boyu kullanacağım ne yapmamı tavsiye edersiniz ve tahmini maliyeti ne çıkar bana bunlar hakkında bilgi verirseniz müteşekkil olurum. Şİmdiden yardım ve bilgileriniz için tşk ederim.. ozkan_muhendislik@hotmail.com adresime de mail atabiirsiniz.

Geri