Aşk ve sevgi nedir arkadaşlar bu konuda fikirleriniz nedir?

• Konbuyu başlatan İnsanlardanbiri
  • Başlangıç tarihi
İ

İnsanlardanbiri

Forum Okuru
Aşk ve sevgi nedir arkadaşlar bu konuda fikirleriniz nedir?

Aşk ve sevgi nedir melek kadınlar kulübü aşk ve sevgi arasındaki fark forumda.​

Arkadaşlar aşk ve sevgi nedir sizce? Birine karşı hislerim var ama bunun aşk mı yoksa sevgi mi anlam veremiyorum. Sizce ben ne hissediyorum yani sevgi mi hoşlantı mı yoksa aşk mı hissediyorum ona karşı? Bu sevgi ve aşk duygusunu özellikle karıştırıyorum ben genelde. Aşk sizce geçici bir şey mi?

Merhabalar
Bir kişiyi gördüğünüzde bir çekim gücü oluşabilir tabii ki bu herkese olmaz sizi etkileyen biri çıktığında ilk etapta ilk görüş sizi etkiler bu hoşlanmadır. Görüntüsü, bakışı, giyimi, konuşması ya herhangi bir tavrı ya da davranışı size hoşlantı oluşturur. Hoslanmadan sonra daha fazla tutkun olursanız aşık olmuş olursunuz. Aşk oluştuğu zaman ayaklarınız yere basmıyor hissi oluşur. Aşk onu görmeden uyuyamamaktir, nefes alamıyorum sanmaktır.

Aşk gözleri kör eder derler ya öyle bir duyguya sokar insanı. Sevgi ise aşktan tamamen farklıdır. Sevgi daha ileri safhada oluşur ve insan sevdiğini aşık olduğu kişiye artık şefkat de beslemeye baslar. Eğer aşkınız devam etmiyor diye düşünüyorsanız bu sevgiye dönüşmüş olabilir artık. Aşk geçici bir duygudur ama sevgi kalıcı ve uzun surelidir.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "aşk sevgi denen o tılsımlı şey nerede ve nasıl yaşar bilen var mı" konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri